Ünlü Bilgileri

Sydney Sweeney Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Sydney Sweeney
Doğum Tarihi: 12 Eylül 1997
Meslek: Aktrist

Sydney Sweeney, 12 Eylül 1997 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Trent adında küçük bir erkek kardeşi vardır. Annesi bir avukat ve babası tıp alanında çalışıyor. Kasabasına gelen bağımsız bir filmde rol almak için seçmelere katılmak istemesi üzerine oyunculuğa ilgi gösterdi. Los Angeles’a taşındıktan kısa bir süre sonra anlaştılar.

Sweeney, 90210, Criminal Minds, Grey’s Anatomy, In the Vault ve Pretty Little Liars gibi TV programlarında konuk oyuncu olarak yer aldı. 1996’da Oregon’daki lise yıllarında iki öğrenci grubu etrafında dönen Netflix dizisi Everything Sucks!’de Emaline Addario karakterini canlandırdı. Daha sonra HBO mini dizisi Sharp Objects’de yer aldı ve Amy Adams’ın karakterinin bir psikiyatri tesisinde tanıştığı oda arkadaşı Alice’i canlandırdı. Bu rol için, Sweeney akıl hastalığı ve kendine zarar veren kızların hikayelerini inceledi ve kendine zarar veren hastaları olan hastaneleri ziyaret etti. Hulu’nun orijinal dizisi The Handmaid’s Tale’in ikinci sezonunda dindar ve itaatkar bir kız olan Eden Spencer rolünde yinelenen bir rol aldı. Ayrıca 2018’de A24 gerilim filmi Under the Silver Lake’de rol aldı.

Haziran 2018’de, Sweeney’nin HBO dizisi Euphoria’da Zendaya ile birlikte Cassie Howard rolüyle başrolde olacağı açıklandı. Dizinin prömiyeri 16 Haziran 2019’da yapıldı. Ağustos 2018’de, Sweeney’nin Quentin Tarantino’nun Once Upon a Time in Hollywood filminde yer alacağı açıklandı. Film 26 Temmuz 2019’da ABD’de gösterime girdi. Temmuz 2020’de, Sweeney’nin jessica Goodman’ın They Wish They Were Us adlı romanının uyarlaması olan The Players Table adlı televizyon dizisinde başrol de oynayacağı duyuruldu.

Sweeney şu anda girişimcilik okuyor. Aynı zamanda eğitimli bir MMA dövüşçüsüdür.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 161 Cm

Kilo

Kilosu: 57 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-60-91 Cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu