Ünlü Bilgileri

Shawn Mendes Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Shawn Peter Raul Mendes
Doğum Tarihi: 8 Ağustos 1998
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Aktör

Shawn Mendes, 8 Ağustos 1998 yılında Kanada’da dünyaya geldi. Babası Portekizli, Annesi ise İngilizdir. Vine ile tanınmıştır. Vine’deki hesabına yüklemiş olduğu cover’ları menajer Andrew Gentler görmüştür. Daha sonra şarkıcı ile anlaşarak, Island Records ile anlaşmıştır. . Austin Mahone’un tur konserlerinde konuk şarkıcı olarak yer almıştır.

Mendes’in kendi adını taşıyan ilk EP’si 2014’te yayımlandı ve ardından 2015’te ilk stüdyo albümü Handwritten yayınlandı. Handwritten, ABD Billboard 200’ün tepesinde çıkış yaptı ve Mendes’i 18 yaşından önce bir numaraya kadar çıkan beş sanatçıdan biri yaptı. Stitches “Birleşik Krallık’ta bir numaraya, ABD ve Kanada’da ilk 10’a ulaştı.

Mendes, 13 SOCAN ödülü, 10 MTV Avrupa Müzik Ödülü, sekiz Juno Ödülü, sekiz iHeartRadio MMVA, iki Amerikan Müzik Ödülü kazandı ve üç Grammy Ödülü adaylığı aldı. 2018’de Time, Mendes’i yıllık listelerinde dünyanın en etkili 100 kişisinden biri olarak seçti.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 188 Cm

Kilo

Kilosu: 84 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 112 Cm, Bel: 89 Cm, Pazı: 40,5 Cm

Burç

Aslan Burcu

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.8]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Nasil yani sevdiğim bir sanatçi ve 98 doğumlu Jungkook tan 1 yaş küçük mü? Beklemiyordum açikçasi büyük görünüyor ama başarili biri ve boyuna hayranim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu