Ünlü Bilgileri

Lil Wayne Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Dwayne Michael Carter Jr.
Doğum Tarihi: 27 Eylül 1982
Meslek: Rapçi & Şarkıcı & Söz Yazarı

Lil Wayne, 27 Eylül 1982 yılında ABD’de dünyaya geldi ve ilk birkaç yılını Louisiana’nın 17. Koğuşunda Uptown New Orleans’ın yoksul Hollygrove mahallesinde geçirdi. Aşçı olan annesi onu 19 yaşındayken doğurmuş. Ebeveynleri o iki yaşındayken boşandı ve babası ailesini terk etti.

Lafayette İlköğretim Okulu’ndaki üstün yetenekliler programına kaydoldu. Daha sonra iki yıl boyunca Eleanor McMain Ortaokuluna gitti , burada onur öğrencisi ve drama kulübünün bir üyesiydi ve okulun The Wiz yapımında Teneke Adam’ı oynuyordu. Marion Abramson Lisesi’ne girdikten sonra, Wayne müzik kariyerine odaklanmak için 14 yaşında okulu bıraktı.

Genellikle kendi kuşağının en etkili hip hop sanatçılarından biri olarak kabul edilir ve sıklıkla tüm zamanların en büyük rapçilerinden biri olarak anılır.

B.G.’nin True Story albümünde B.G. ile çalışmıştır. Lil Wayne’nin Hot Boys grubu ile çıkardığı ilk albüm Get It How U Live, 1997 yılında yayımlanmıştır. 2002 yılında Sqad Up isimli bir grupla yaklaşık 5 mixtape çıkarmıştır. 6. mixtape projelerinde Birdman onlara eşlik etmiştir. New Orleans’ın en popüler rapçilerinden Birdman, Soulja Slim, Juvenile gibi isimlerin kliplerinde oynayarak, onlarla çalışmalar yaparak; küçük çaplı da olsa ismini duyurmayı başarmıştır. 2008’de yaptığı Tha Carter III albümü sadece ilk haftasında 1.005.400 adet satmıştır.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 59 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Bilinmiyor

Burç

Terazi Burcu

Title Image Credit: RJ, Public domain, via Wikimedia Commons

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu