Ünlü Bilgileri

Tyra Banks Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Tyra Lynne Banks
Doğum Tarihi: 4 Aralık 1973
Meslek: Televizyon Kişiliği & Model & Aktris & Yazar

Tyra Banks, 4 Aralık 1973 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Annesi Carolyn London (şimdiki London-Johnson) tıbbi fotoğrafçı, babası Donald Banks ise bilgisayar danışmanıdır. Devin adında beş yaş büyük bir erkek kardeşi vardır. 1979’da altı yaşındayken ailesi boşandı. Banks, John Burroughs Ortaokulu’na gitti ve 1991 yılında Los Angeles’taki Immaculate Heart Lisesi’nden mezun oldu. Büyürken görünüşüyle alay edildiğini ve “çirkin ördek yavrusu” olarak görüldüğünü söyledi. America’s Next Top Model’de Banks, Ancestry.com bir soy DNA testinin sonuçlarını araştırdı ve bu araştırmada “%79 Afrikalı, %14 İngiliz ve %6 Kızılderili” soyundan geldiği sonuçlarını verdi.

Banks 15 yaşındayken Los Angeles’ta okula devam ederken modellik yapmaya başladı. L.A. Models ile sözleşme imzalanmadan önce dört modellik ajansı tarafından reddedildi. 16 yaşında Elite Model Management’a geçti. Avrupa’da modellik fırsatını yakaladıktan sonra Milano’ya taşındı. İlk podyum sezonunda, 1991 Paris Moda Haftası’nda 25 gösteride sahne aldı. Elle gibi dergilerin kapaklarında yer aldı. Victoria’s Secret, Got Milk?, Pepsi ve Nike’ın reklam kampanyalarında yer aldı. 1993’te Banks, CoverGirl kozmetik şirketi yle bir sözleşme imzaladı ve kozmetik şirketi için reklam kampanyaları başlattı. Supermodel statüsü elde eden sadece birkaç Siyah modellerinden biriydi.

Banks’in televizyon kariyeri, The Fresh Prince of Bel-Air’in dördüncü sezonunda başlarken, başrol oyuncusu Will Smith’in eski arkadaşı Jackie Ames’i canlandırdı. Dizide yedi kez yer aldı. The Tyra Banks Show, America’s Next Top Model ve 2008 yapımı The Clique filminin yapımcılığını üstlendiği yapım şirketi “Ty Ty Baby Productions” adlı yapım şirketini kurdu. Banks’in ilk büyük ekran rolü 1994’te Higher Learning adlı dramada rol aldı. Daha sonra Disney filmi Life-Size’da Lindsay Lohan ile birlikte Eve adında bir bebeği canlandırdı.

Banks, 2010’larda Norveçli fotoğrafçı Erik Asla ile çıktı ve Ocak 2016’da taşıyıcı annelik yoluyla doğan biyolojik bir oğulları oldu. 2009’da, Oprah Winfrey show’da konuk oyuncu olarak yer aldığında geçmiş ilişkilerini anlattı ve Oprah Winfrey ile birlikte sunuculuk yaptı. Bölüm, Chris Brown’ın Rihanna’ya saldırmasına tepki olarak şiddete adanmıştır.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Doğal Esmar (Boyalı Kahverengi)

Boyu

178 Cm

Kilo

64 Kg

Vücut Ölçüleri

94-61-91,5 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu