Ünlü Bilgileri

Anya Taylor-Joy Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Anya Josephine Marie Taylor-Joy
Doğum Tarihi: 16 Nisan 1996
Meslek: Aktris

Anya Taylor-Joy, 16 Nisan 1996 yılında ABD’de dünyayan geldi. 6 Çocuğun en küçüğüdür. Annesi Jennifer-Marina de Joy, Zambiya’da doğup büyüyen İngiliz-İspanyol bir psikologdur. Babası Dennis Alan Taylor, İskoç-Arjantinli kokenli ve eski uluslararası bankacı, daha sonra kariyerini değiştirdi ve 2 Union Internationale motonautique dünya şampiyonasını kazandığı offshore powerboat yarışında profesyonel bir yarışçı oldu. Taylor ayrıca özel bir jet kiralama şirketinin direktörüydü.

Aile, Taylor-Joy bebekken Buenos Aires’e taşındı. Ailesi Londra’nın Victoria bölgesine taşınana kadar altı yaşına kadar Buenos Aires’te yaşadı.

İlk olarak fantastik dizi Atlantis’teki (2015) rolleriyle tanındı ve birçok övgü kazandığı dönem korku filmi The Witch (2015) ile atılım yaptı. Psikolojik korku filmleri Split (2016) ve Glass’ta (2019) Casey Cooke, kara komedi Thoroughbreds’te (2017) Lily Reynolds ve komedi-drama Emma’da (2020) Emma Woodhouse rolüyle daha fazla tanınma ve övgü kazandı.

BBC One suç dram dizisi Peaky Blinders (2019) ve Netflix fantastik drama dizisi The Dark Crystal: Age of Resistance (2019) ‘da başrol oynadı. Netflix mini dizisi The Queen’s Gambit (2020) ‘deki Beth Harmon rolüyle eleştirel beğeni topladı. 2017’de Cannes Film Festivali’nin Chopard Ödülü’nü aldı ve BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü’ne aday gösterildi.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Sarışın (Doğal)

Boyu

Boyu: 169 Cm

Kilo

Kilosu: 56 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-61-89 cm

Burç

Koç Burcu

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3.5]

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu