Ünlü Bilgileri

Thalía Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Ariadna Thalía Sodi Miranda Mottola
Doğum Tarihi: 26 Ağustos 1971
Meslek: Şarkıcı & İş Kadını & Aktris

Thalía, 26 Ağustos 1971 yılında Meksika’da dünyaya geldi. 1980-1999 yılları arasında Thalía’nın menajeri olan Yolanda Miranda Mange (ö. 2011) ve bilim adamı, patoloji doktoru, kriminoloji uzmanı ve yazar Ernesto Sodi Pallares’in (ö. 1977) beş kızının en küçüğüdür. Bir yaşına bastığında Thalía Meksika’daki ilk tv reklamında yer aldı. Dört yaşında Meksika’daki Nacional de Música Konservatuarı’nda bale ve piyano dersleri almaya başladı. Babası şeker hastası ydı ve 1977 yılında Thalía altı yaşındayken öldü.

Thalía, Lycée Franco-Mexicain ilköğretim okuluna gitti ve burada çok genç yaşta Akıcı Bir Şekilde Fransızca konuşmayı öğrendi. 1976’da, babasının ölümünden bir yıl önce, Meksika yapımı La guerra de los pasteles (“War of Cakes”) filminde konuk oyuncu olarak yer aldı.

1981’de Thalía dokuz yaşındayken, Televisa’nın bir TV programı olan Juguemos a cantar olarak bilinen popüler bir müzik festivaline katılmak üzere kurulan Pac Man adlı bir çocuk grubuna vokalist olarak katıldı. Daha sonra Pac Man grup adını “Din-Din” olarak değiştirdi. Thalía, Din-Din ile birlikte zaman zaman etkinliklerde ve partilerde çeşitli sahne aldı ve Meksika’nın her yerini gezdi. Grup 1982 ve 1983 yılları arasında toplam 4 stüdyo albümü kaydetti (En acción, Recordando el Rock and Roll, Somos alguien muy especial ve Pitubailando) ve daha sonra dağıldı. Din-Din’in 1984’te ayrılmasından sonra Thalía, Juguemos a cantar’ın her yıl düzenlediği iki müzik festivaline solo sanatçı olarak katıldı.

Ocak 2020’de Thalía, Venezuelalı kardeşi Mau y Ricky ile yeni single’ı Ya Tú Me Conoces’i yayımladı. Mayıs 2020’de People en Español dergisi şarkıcı, aktris ve girişimci olarak başarısıyla onu tüm zamanların en etkili 1 numaralı Meksikalı yıldızı ilan etti. Aynı ayın sonlarında viva Kids Vol. 2 adlı ikinci çocuk albümünü yayımladı.

Thalía, María la del Barrio dizisinde yer alırken, 1995’ten 1996’ya kadar aktör Fernando Colunga ile ilişki içindeydi. Thalia, 2 Aralık 2000’de müzik yöneticisi Tommy Mottola ile evlendi. Çiftin 8 Ekim 2007’de doğan kızı Sabrina Sakaë ve 24 Haziran 2011’de doğan oğlu Matthew Alejandro olmak üzere iki çocuğu var.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Açık Kahverengi

Boyu

Boyu: 165 cm

Kilo

Kilosu: 56 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-61-84 Cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu