Ünlü Bilgileri

Dove Cameron Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Chloe Celeste Hosterman
Doğum Tarihi: 15 Ocak 1996
Meslek: Aktris & Şarkıcı

Dove Cameron, 15 Ocak 1996 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Philip Alan Hosterman ve Bonnie Wallace’ın kızıdır. Bainbridge Adası, Washington’da büyüdü. Çocukken Sakai Ortaokulu’na gitti. Sekiz yaşındayken Bainbridge Sahne Sanatları’nda halk tiyatrosunda oyunculuğa başladı. 14 yaşındayken ailesi Los Angeles, Kaliforniya’ya taşındı ve Burada Burbank Lisesi Ulusal Şampiyonluk Gösterisi Korosu’nda şarkı söyledi. Cameron Fransız asıllı olduğunu ve fransızca konuştuğunu söyledi. Aynı zamanda Rus, Slovak ve Macar kökenlidir. Lise sonunda beşinci sınıftan başlayarak tüm okul deneyimi boyunca zorbalığa uğradığını belirtti. Babası 2011 yılında 15 yaşındayken öldü. Ona bu lakabıyla tabir eden babasının onuruna yasal adını Dove olarak değiştirdi.

2007’de Cameron, Les Misérables’ın Bainbridge Performing Arts (BPA) sahne yapımında Young Cosette rolünü canlandırdı ve 2008’de yine BPA ile birlikte The Secret Garden’da Mary rolünü oynadı. 2012’de Cameron, Disney Channel’da Bits and Pieces’de Alanna’yı canlandırdı. 27 Ağustos 2013’te Cameron, Imagine Dragons’un “On Top of the World” şarkısının cover’ını tanıtım single’ı olarak yayınladı. Cover’ı Billboard Kid Digital Songs listesinde 17 numaraya kadar yükseldi ve listede üç haftada kaldı. 15 Ekim 2013’te “Better In Stereo” Walt Disney Records tarafından single olarak yayımlandı. “Better In Stereo”, Billboard Kid Digital Songs listesine 21 numaradan giriş yaptı ve 1 numaraya kadar yükseldi ve Cameron’ın ilk 1 numaralı şarkısı oldu.

Cameron, Ağustos 2013’ten 2016’ya kadar Livve Maddie’nin rol arkadaşı Ryan McCartan ile çıktı. 4 Nisan 2016’da nişanlandıklarını açıkladılar. Ancak Ekim 2016 yılında ayrıldılar. Cameron, Aralık 2016’dan beri İskoç aktör Thomas Doherty ile çıkmaktadır.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

157 Cm

Kilo

50 Kg

Vücut Ölçüleri

86-61-81 Cm

Burcu

Oğlak

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu