Ünlü Bilgileri

Lizzo Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Melissa Viviane Jefferson
Doğum Tarihi: 27 Nisan 1988
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı

Lizzo, 27 Nisan 1988 yılında ABD’de dünyaya geldi. On yaşındayken ailesi Teksas, Houston’a taşındı. Lizzo, Houston’ın Alief olarak bilinen güneybatı kesiminde gençken rap yapmaya başladı. 14 yaşında arkadaşları ile Cornrow Clique adlı bir müzik grubu kurdu. Bu sırada Jay-Z’nin “Izzo (H.O.V.A.)” Filminden esinlenerek “Lissa” nın bir çeşidi olan “Lizzo” takma adını aldı. 006 yılında Alief Elsik Lisesi’nden mezun olduktan sonra Houston Üniversitesi’nde flüt üzerine klasik müzik eğitimi aldı. 21 yaşındayken, babasının ölümünden sonra, müzik endüstrisine girmeye çalışırken bir yıl boyunca arabasında yaşadı. 2011 yılında Minneapolis, Minnesota’ya taşındı.

Lizzo, Minneapolis’te yaşarken elektro soul-pop ikilisi Lizzo & The Larva Ink gibi bağımsız gruplarla performans sergiledi. Lizzo’nun hip-hop odaklı ilk albümü Lizzobangers, yapımcılığını Lazerbeak ve Ryan Olson üstlendi ve 15 Ekim 2013’te yayımlandı. The Guardian’dan Killian Fox, albüme 5 üzerinden 4 yıldız verdi. Albüm, Star Tribune’un “Twin Cities Critics Tally 2013” listesinde bir numaraya yerleşti. Lizzo, 2013 sonbaharında Har Mar Superstar’ın açılışında ABD ve İngiltere turnesine katıldı ve ayrıca grubuyla birlikte şarkı söyledi. Ekim 2013’te Lizzo, City Pages’in “Picked to Click” ödülünü en iyi yeni Twin Cities sanatçısı dalında kazandı.

Aralık 2019’da Lizzo, bir Los Angeles Lakers maçına katıldı ve tangasını ortaya çıkaran siyah tişörtlü bir elbise giyerken ayağa kalkıp “Juice” şarkısıyla dans etmeye ve twerk yapmaya başladı. CBS This Morning ile yaptığı bir röportajda, “Beni tanıyan herkes benim her zaman böyle olduğumu bilir. Bu şekilde giyinmeyi her zaman sevdim” dedi, o andan sonra medyanın ilgisini çekti. Haziran 2020’de Lizzo, TikTok’ta vegan olduğunu belirtti.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 178 Cm

Kilo

Kilosu: 140 kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 114-91-119 Cm

Burcu

Boğa

Click to rate this post!
[Total: 17 Average: 2.6]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu