Ünlü Bilgileri

Jaimie Alexander Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Jaimie Lauren Tarbush
Doğum Tarihi: 12 Mart 1984
Meslek: Aktrist

Jaimie Alexander, 12 Mart 1984 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Jaimie Alexander Greenville, Güney Carolina’da doğdu ve dört yaşındayken Grapevine, Teksas’a taşındı. Beş çocuklu bir ailedeki tek kız. İlk okulda oyunculuğa başladı ve burada tiyatroyu eğlenceye aldı. Alexander lisedeyken şarkı söylediği için tiyatrodan atıldığını ve bunun yerine spora gittiğini söyledi. 17 yaşındayken bir keşif ajansıyla yaptığı bir toplantıda bir arkadaşının yerine geçti ve menajeri Randy James ile tanıştı. Colleyville Heritage Lisesi’nden mezun olduktan bir buçuk yıl sonra oyunculuk kariyerine devam etmek için Los Angeles’a taşındı.

Kariyerine 2003 yılında düşük bütçeli, ödüllü film The Other Side Hanna Thompson başrol oyuncusu oldu başladı. Alexander’ın bir sonraki rolü, Keith Staley tarafından canlandırılan, sosyal olarak içe dönük bir dahi olan ana karakter David’in aşk konusu olan Sara’yı canlandırdığı Squirrel Trap filminde oynadı. Bundan kısa bir süre sonra It’s Always Sunny in Philadelphia’da konuk oyuncu olarak yer aldı ve Tammy rolünde bir femme fatale’i canlandırdı. Watch Over Me dizisinde Caitlin Porter’ın tartışmalı karakterini canlandırdı. 2006’da korku filmi Rest Stop’ta ikinci başrolünü üstlendi ve evden kaçan ve erkek arkadaşıyla bir yolculuğa çıkan ve beklenmedik bir şekilde dengesiz bir seri katil tarafından mola verilen bir kız olan Nicole Carrow’u canlandırdı. 2007’de bir korku filminde de üçüncü başrolünü oynadı.

Alexander, 2012 yılında Loosies setinde tanıştıktan sonra aktör Peter Facinelli ile çıkmaya başladı. Mart 2015’te nişanlandılar. Şubat 2016’da Alexander ve Facinelli nişanlarını iptal ettiklerini açıkladılar. Ayrıca 2012’de Alexander, Thor: The Dark World setinde yağmurlu bir sabahta metal bir merdivenden kayarak ağır yaralandı. Düşmede, göğüs omurgasında bir disk kaymasına ve omurlarında kayma ve sol omzunun yerinden ayrılmasına ve sağ tarafında yırtılmaya neden oldu. Yaralar sebebiyle 1 ay setlerden uzak kaldı.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Siyah

Boyu

175 Cm

Kilo

58 Kg

Vücut Ölçüleri

89-63,5-91 Cm

Burcu

Balık

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu