Ünlü Bilgileri

Kaya Scodelario Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kaya Rose Scodelario-Davis
Doğum Tarihi: 13 Mart 1992
Meslek: Aktrist

Kaya Scodelario, 13 Mart 1992 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Scodelario’nun ebeveynleri çocukken boşandı ve annesi ile birlikte Londra’ya taşındı ve orada büyüdü. Babası Roger Humphrey 22 Kasım 2010 öldü. 2007 yılında, hiçbir oyunculuk deneyimi olmadan 14 yaşında oyunculuk seçmelerine katıldı. Seçmelerde çok genç olduğunu hissettiği için cesareti kırıldı, ancak bir yapımcı ona kalmasını söyledi ve senaryoyu okumasını istedi. İlk dizisi Skins serisi olan Effy Stonem’di. İlk bölümlerde genellikle figüran olarak rol aldı. Sonrasında karakteri merkezi karakterlerden birisi oldu.

Scodelario ilk kez 2009 Sundance Film Festivali’nde yayınlanan bilim kurgu- gerilim filmi Moon’da ilk kez olumlu eleştiriler aldı. Nisan 2010’da Scodelario , Andrea Arnold’un yönettiği Wuthering Heights’ın uyarlamasında Cathy olarak oyuncu kadrosunda yer aldı. Filmin prömiyeri Eylül 2011’de Venedik Film Festivali’nde yer aldı. genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve Scodelario bir “yürek burkucu vahiy” olarak selamlandı. 2013 yılında Labirent filmi serisinde başrol oyuncularından birisi oldu.

  • Scodelario , Aralık 2015’te aktör Benjamin Walker ile evlendi.
  • Scodelario 2010 yılında disleksi hastası olduğunu açıkladı.
  • Ekim 2017’de #MeToo hareketinin bir parçası olarak Scodelario, Brezilya’daki “aile üyeleri” tarafından korunan bir kişi tarafından on üç yıl önce cinsel saldırıya uğradığını açıkladı.
  • Akıcı bir şekilde Portekizce konuşmaktadır.

Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi: Koyu Kahverengi
Boyu: 168 Cm
Kilo: 55 Kg
Vücut Ölçüleri: 81-59-87 Cm
Burcu: Balık

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu