Ünlü Bilgileri

Vanessa Hudgens Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Vanessa Anne Hudgens
Doğum Tarihi: 14 Aralık 1988
Meslek: Aktrist & Şarkıcı

Vanessa Hudgens, 14 Aralık 1988 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Annesi Gina (née Guangco) ofis çalışanıydı ve babası Gregory Hudgens bir itfaiyeciydi. Küçük kız kardeşi Stella da aktrist. Katolik olarak yetiştirildi. Şubat 2016’da kanserden ölen babası İrlandalı, Fransız ve Kızılderili kökenli ve annesi Manila, Filipinler vatandaşı ve Filipin kökenli. Büyükanne ve büyükbabalarının hepsi müzisyendi.

1998’den başlayarak Hudgens, müzikal tiyatroda şarkıcı olarak sahne aldı ve Carousel, Oz Büyücüsü , The King and I, The Music Man ve Cinderella’nın yerel yapımlarında yer aldı. Sahne oyunlarında ve müzikallerde kariyerinden iki yıl sonra, reklam ve televizyon şovları için seçmelere katıldı ve ailesi bir televizyon reklamında rol aldıktan sonra Los Angeles’a taşındı. Oyunculuk kariyeri 15 yaşında başladı. Orange County Sanat Lisesi’ne katıldı ve ardından öğretmenlerle evde eğitim gördü. Ocak 2006’da Hudgens , Disney Channel Orijinal Film Lisesi Müzikalinin başrollerinden biri olan Gabriella Montez’ı canlandırdı. Hudgens, 17 Ağustos 2007’de yayınlanan Lise High School Musical 2’deGabriella rolünü tekrarladı. Prömiyeri, ABD’deki 17.2 milyondan fazla izleyici tarafından izlendi, bu da en çok izlenen Disney Channel Orijinal Filmi oldu.

Lise Müzikal serisinin tamamlanmasının ardından Hudgens, daha fazla oyunculuğa odaklanmak için müzik kariyerine ara verdiğini açıkladı. 31 Ocak 2016’da Hudgens , Fox’un orijinal Broadway müzikaline dayanan canlı yayını Rizzo’nun Grease: Live rolünde rol aldı. Hudgens, performansını özel yayınlanmadan bir gün önce kanserden ölen babasına adadı. 2017 yılında Hudgens , DC Comics karakterlerine dayanan NBC’nin komedi dizisi Powerless’da Emily Locke’u canlandırdı. Bir sezon sonra dizi yayından kaldırıldı.

Hudgens, 2005-2010 yılları arasında Lise Müzikal yıldızı Zac Efron ve 2011-2020 yılları arasında aktör Austin Butler ile çıktı. Hudgens Katolik olarak yetiştirildi, ancak o zamandan beri Hıristiyanlığın bu kolundan uzaklaştı ve şimdi mezhebe bağlı olmayan bir Hıristiyan olduğunu söyledi. Mayıs 2016’da Hudgens, Coconino Ulusal Ormanı’ndaki bir kayaya bir kalbin içindeki baş harfleri oyup kişisel Instagram hesabında paylaştığı için ABD Orman Hizmetleri mülkünün zarar görmesi sebebiye 1.000 dolar ceza ödedi. Mart 2020’de Hudgens, insanların Coronavirus hastalığı 2019’dan ölmesinin “kaçınılmaz” olduğunu söylediği bir video hazırladı. Video, hastalığın etkisini ve önleyici tedbirlere olan ihtiyacı en aza indirdiği için tartışmalara neden oldu. Daha sonra “duyarsız” ifadeleri için özür diledi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

155 Cm

Kilo

50 kg

Vücut Ölçüleri

86-61-86 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu