Ünlülerin Favorileri

Taylor Swift Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Taylor Swift Biyografisi

Taylor Swift biyografisi başarılı şarkıcı, söz yazarı ve bestecinin yaşamını içermektedir. 13 Aralık 1989’da ABD Pensilvanya doğumlu olan Swift’in aynı zamanda erkek kardeşi de bulunmaktadır. Çocukluğunun ilk dönemlerini küçük bir bölgede geçiren Swift, 9 yaşından sonra ise Wyomissing’e taşınmıştır.  Buraya taşındıktan sonra eğitim hayatına West Reading Elementary Center ve Wyomissing Area Junior gibi okullarda devam etmiştir. On dört yaşına geldiğinde country müziğe ilgi duymaya başlamış ve ilk kariyerinin adımlarını da bu yaşlarda atmıştır. Şimdiye kadar SONY Music Publishing House ile çalışan en genç söz yazarı unvanını elinde taşımaktadır.

Profesyonel müzik kariyeri ise 2006 yılında kendi adını taşıyan albümünün piyasa çıkmasıyla başlamıştır. Çok geçmeden geniş dinleyici kitlesine ulaşan Swift, 2008’de Grammy Ödülleri kapsamında “En İyi Yeni Sanatçı” kategorisinden aday gösterilmiştir. Aynı yıl Fearless adındaki ikinci albümünü piyasaya sürmüştür. Albümde yer alan Love Story ve You Belong with Me gibi şarkılar Swift’in adının duyulmasını sağlamış, müzik listelerinde üst sıralarda kendilerine yer bulmuştur. 2009 yılında Fearless albümü yılın en çok satan albümü unvanını elde etmiştir. 2010 yılında düzenlenen Grammy ödüllerinde 4 ödül birden kazanmış, bunun dışında ACM ve CMA gibi ödülleri de almıştır.

Albüm çalışmalarına devam eden Swift, 2010 yılında Speak Now isimli albümü çıkarmış, daha albüm ilk haftası dolmadan 1 milyonun üzerinde satış yapmıştır. Albümde yer alan Mean isimli şarkı iki Grammy ödülü kazanmıştır. 2012 yılında çıkardığı Red isimli albüm ise ilk hafta sonunda iki milyonu geçen satış oranına ulaşmıştır.

Taylor Swift hem müzikleri hem de kişiliği sayesinde 2014 yılında Billboard tarafından yılın kadını olarak seçilmiştir. Swift daha sonraki yıllarda; 1989 – 2014, Reputation – 2017, Lover – 2019, Folklore – 2020 albümlerini çıkarmış ve bu albümler sayesinde de dikkatleri üzerine çekmiş, önemli satış rakamları ve ödüller elde etmiştir.

Müzik kariyerinin yanında New Girl, Kanıt Peşinde adlı dizilerde, Sevgililer Günü ve The Lorax isimli sinema filmlerinde de rol alan Swift halihazırda ABD’de yaşamaktadır.

Taylor Swift Bilinmeyenleri

Müziği kadar Taylor Swift bilinmeyenleri sayesinde de ilgi çekiyor. Swift’in bilinmeyenleri şu şekilde;

  • Swift’in manevi anneannesi bir opera sanatçısıydı. Bu yüzden Swift çok küçük yaşlarda müziğin ne kadar büyülü olduğunu biliyordu.
  • Swift 12 yaşındayken gitar, piyano ve ukelele çalmasını öğrenmişti.
  • Öğrencilik yıllarında her zaman başarılı ve uslu bir öğrenci olmuştur. Mezuniyet ortalaması 4.0 olan Swift en yüksek puan ile mezun olmuştu.

Taylor Swift Favori Şeyleri

Taylor Swift favori şeyleri sanatçıyı daha yakından tanımanıza olanak veriyor.

Favori RengiMor ve kırımızı
Favori Sayısı13
Favori KitapNormal People, Sally Rooney, Güzel ve Tehlikeli F. Scott Fitzgerald
Favori YemekParmak tavuk, cheeseburger, krep
Favori YiyecekCheesecake
Favori FilmiSomeone Great
Favori ParfümFlowerbomb – Viktor & Rolf
Favori MüzikMoZella – You wanted it
Favori AktrisGwyneth Paltrow (Detaylı Bilgi İçin Tıkla)

Taylor Swift Sevgilisi

Taylor Swift erkek arkadaşları şu şekilde;

Joe Jonas (Temmuz – Ekim 2008)

2008’de beklenmedik bir anda başlayan ilişki sadece 2 ay sürdü ve çift ani bir şekilde ayrıldılar. Şarkıcı ve oyuncu olan Jonas ile bir müzik etkinliğinde tanışan çiftin ayrılıklarını Swift, 30 saniyeyi bulmayan bir telefon görüşmesi ile noktaladı.

Taylor Lautner (Ekim – Aralık 2009)

Sevgililer Günü filminin setinde tanışan ikili kısa sürede birbirlerine yakınlaştılar. Swift daha sonra ayrılmaları üzerine konuyla ilgili olarak “Eğlenceli zamanlar geçirdik,” ifadelerini kullandı. Back to December şarkısının bu ilişki için yazıldığı tahmin ediliyor.

John Mayer (Haziran – Eylül 2010)

Bir müzik programı kapsamında tanışan ikili 3 ayı aşkın bir süre sevgilik yaşadılar. Çiftin ayrılma nedenleri hakkında tam gerçek bilinmiyor.

Jake Gyllenhaal (Ekim – Aralık 2010)

İşleri yüzünden bir araya gelemeyen çift eposta yoluyla ayrılmak durumunda kaldılar. Daha sonra 2011’in başlarında tekrar görüntülenmiş olsalar da herhangi bir devamlılık sağlanmadı.

Conor Kennedy (Haziran – Eylül 2012)

Robert F. Kennedy’nin oğlu olan Conor Kennedy ile olan ilişkisi sadece yaz kapsamında devam etti. İlişkilerinin bitiş nedeni olarak çiftin aralarındaki mesafe öne sürüldü.

Harry Styles (Ekim 2012 – Ocak 2013)

One Direction grubunun üyelerinden olan Styles ile sevgili olan Swift anlaşamadıklarını gerekçe göstererek ayrılan taraf oldu.

Calvin Harris (Mart 2015 – Haziran 2016)

Ünlü DJ olan Harris ile diğer ilişkilerine göre uzun bir birliktelik yaşayan Swift, ani bir karar ile ilişkisini bitirdi.

Tom Hiddleston (Haziran – Eylül 2016)

Ünlü aktör Tom Hiddleston ile hızlı başlayan ilişkileri Swift tarafından sonlandı. İlişkinin bitme gerekçesi olarak Swift’in ilişkilerini çok daha mahrem olarak yaşamayı tercih etmesiydi.

Joe Alwyn (Eylül 2016 – Günümüz)

Dört yılı aşkın bir süredir İngiliz aktör Jow Alywn ile ilişkisi devam etmektedir. Özellikle Swift bu ilişkisinde kameraların göz önünde olmaktan uzak durmaktadır. Çiftin ilişkileri sonucunda pek çok şarkı ortaya çıkmıştır.

Taylor Swift Boyu ve Kilosu Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu