Ünlü Bilgileri

Taylor Swift Kimdir ? Vücut Ölçüleri – Yaşı – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Taylor Alison Swift

Doğum Tarihi: 13 Aralık 1989

Meslek: Müzisyen & Aktris

Boy178 Cm
Kilo54 Kg
Vücut Ölçüleri85-59-82 Cm
Göz RengiMavi

Taylor Swift, Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde dünyaya geldi. Babası Scott Kingsley Swift, Merrill Lynch için bir borsacı idi, annesi Andrea Gardner Swift, ev hanımıydı. Adını şarkıcı ve söz yazarı olan James Taylor’dan aldı. Austin Kingsley Swift adında küçük bir erkek kardeşi var. Dokuz yaşındayken ailesi Wyomissing, Pensilvanya’ya taşındı, burada West Reading Elementary Center ve Wyomissing Area Junior/Senior Lisesi’nde eğitim gördü. Dokuz yaşında Swift müzikal tiyatroya ilgi duymaya başladı ve dört Berks Gençlik Tiyatrosu Akademisi yapımında sahne aldı. Ayrıca vokal ve oyunculuk dersleri için düzenli olarak New York’a gitti.

Swift daha sonra odağını Shania Twain’in şarkılarından esinlenerek ülke müziğine doğru kaydırdı. Hafta sonlarını yerel festivallerde ve etkinliklerde yer alarak geçirdi. Faith Hill hakkında bir belgesel izledikten sonra Swift, müzik kariyerine devam etmek için Nashville, Tennessee’ye gitmesi gerektiğini hissetti. Onbir yaşındayken annesi ile birlikte Nashville plak şirketini ziyaret etti ve Dolly Parton ve Dixie Chicks karaoke kapaklarının bir demo kasetini sundu. Fakat reddedildi. Swift yaklaşık 12 yaşındayken, bilgisayar tamircisi ve yerel müzisyen Ronnie Cremer ona gitar çalmayı öğretti. Swift’e şarkı yazmasında yardımcı oldu ve “Lucky You” şarkısının yazımında bir pay sahibi oldu. Swift’in müziği pop, synth-pop, country, country pop ve rock tarzında. Şarkı yazarken ilhamını yaşam deneyimlerinde alıyor.

Swift’in kişisel hayatı, medyanın sürekli ilgisinin konusudur. Amerika’da 50 Milyondan fazla albüm sattı. Ayrıca Taylor Swift, tüm zamanların en çok satan müzik sanatçılarından birisi. 2015 yılında bir derginin “En Güçlü 100 Kadını” listesinde birinci sırayı alan ilk genç şarkıcı oldu. Swift, 10 Grammy Ödülü, 29 Amerikan Müzik Ödülü, 23 Billboard Müzik Ödülü gibi çok sayıda ödüle layık gösterildi.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 178 Cm

Kilosu

Kilosu: 54Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 85-59-82 Cm

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu