Ünlülerin Favorileri

Karol G Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Karol G Biyografisi

Karol G biyografisi hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Carolina Giraldo Navarro, sahne ismiyle Karol G 1991 yılında şubat ayında Kolombiya, Medellin’de dünyaya gelmiştir. 2000’li yılların başında doğmuş bir müzik türü olan, Orta Amerika ve Karayip müzikleri ritimlerinin hip-hop türüyle birleştiği Reggaeton türünde şarkılar söylemektedir. Carolina, Reggaeton türünün en önemli isimlerinden biri olarak anılmaktadır.

Karol G henüz 5 yaşındayken müziğe olan ilgisi ailesi tarafından keşfedilmiştir. Babası da müzisyen olan Carolina!nın müzik kariyerinin erken yaşta başlamasında ailesinin etkisi büyüktür. Karol G, müzik kariyerinin başlangıcından önce Antioquia Üniversitesi’nde müzik bölümü okumuştur ve mezuniyetten sonra kariyerinde ilerleyebilmek için New York’a taşınmıştır.

Carolina Giraldo Navarro, Karol G sahne ismi ile sola olarak yayınladığı “Mi Cama”, “Culpables” ve “Ahora Me Llama” şarkıları ile Billboard Hot Latin Şarkıları listesinde ilk 10’a girmeyi ve listede uzun bir süre boyunca kalmayı başarmıştır. Karol G ayrıca Latin Grammy Ödülü’nün de sahibi olmuştur.

Müzik kariyerindeki ilk çıkışını “Unstoppable” şarkısıyla yapan Karol G, bu şarkıyı 26 yaşında iken 2017 senesinde yayınlamıştır. Reggaeton müzik türünde büyük ses getiren şarkıcı, hayranları tarafından en çok “Mi Cama”, “Secreto” ve “Culpables” adına sahip şarkıları ile tanınmıştır ve dünyaca ünlü olmuştur.

Bugüne kadar üç stüdyo albümü çıkaran Kolombiyalı şarkıcı Karol G’nin diskografisi ise şu şekildedir; Unstoppable – 2017, Ocean- 2019 yılında, KG0516 – 2021 yılında piyasaya sürülmüştür.

Karol G Bilinmeyenleri

  • Anne ve babasının isimleri Juan Guillermo ve Marta’dır. Ebeveynleri Navarro’nun müzik kariyeri için ona büyük destek vermişlerdir.
  • 2010-2012 yılları arasında Reykon için yedek vokallik yapan Karol G, o zamanlar ünlü değildir.
  • Bugüne kadar, J Balvin, Ozuna, Nicky Jam, Maluma ve Daddy Yankee gibi birçok ünlü şarkıcı ile birlikte çalışmıştır ve şarkıcı J Balvin ile 2017 yılında bir ilişki yaşamıştır.
  • 2017 yılına gelindiğinde Karol ve Bad Bunny hit şarkıları “Ahora Me Llama” için birlikte mikrona geçmişlerdir.
  • Karol G 2018 yılında “En İyi Yeni Sanatçı” dalında Latin Grammy ödülünün sahibi olmuştur.
  • 2019 yılında Nicki Minaj’ın birlikte çalıştıkları “Tusa” şarkısı yayınlandı ve şarkı birçok ülkede hit haline geldi.
  • 2019 yılında uzun metraj animasyon filmi The Addams Family’nin “My Family” adlı film müziği için Migos, Snoop Dogg ve Rock Mafia isimleri ile birlikte çalıştı.
  • Müzik kariyerinin başlarında müzik yapımcısı René Cano ile çıkmıştır.

Karol G Favori Şeyleri

Favori RengiLeylak
Şanslı Sayısı2
Favori YemekPatates püresi ve biftek, Meyveler

Karol G Sevgilisi

Anuel AA (Eylül 2019)
Karol G ve Porto Rikolu rapçi Anuel AA 2018 yılının ağustos ayında Anuel AA hapishaneden çıktıktan sonra birlikte çalıştıkları “Culpables” isimli şarkının klip setinde tanıştılar. 2019 yılının ocak ayında ilişkilerini doğrulayan Karol G ve Anuel AA çifti halen birlikteliklerine mutlu bir şekilde devam ediyorlar.

Carolina’nın sevgilisi kendisinden 1 yaş küçüktür ve 1992 doğumludur. Billboard Latin Müzik Ödülleri’ne birlikte katılan Carolina ve Anuel AA kırmızı halıda birlikte gözükten kısa bir süre sonra nişanlandıklarını da kamuoyuna açıklamışlardır. Karol G ve Anuel AA ayrıca “Tu No Amas” isimli şarkıda birlikte çalışmışlardır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu