Ünlülerin Favorileri

Dua Lipa Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Dua Lipa Biyografisi

Dua Lipa biyografisi dünyaca ünlü genç şarkıcının hayatı ile ilgili bilgiler içeriyor. Dua Lipa 22 Ağustos 1995’de Birleşik Krallık’ta doğmuştur. Dua Lipa’nın Rina isminde bir kız kardeşi, Gjin isminde bir de erkek kardeşi vardır. Dua Lipa 11 yaşındayken ailesiyle birlikte Kosova’ya taşındı.

Babası Dukagjin bir pazarlama müdürü ve annesi de turizm sektöründe çalışıyor. Dua Lipa’nın babası ayrıca rock grubunda bir müzisyen.

15 yaşında ailesinin yanından ayrılan Dua Lipa, İngiltere’ye döndü ve müzik kariyerine odaklandı. 2 Haziran 2017 yılında ise ilk stüdyo albümü “Dua Lipa”yı çıkardı. Bu albüm için Warner Music Group adlı plak şirketiyle anlaşmıştır. Sanatçın müzik kariyerinde Brit Awards dahil olmak üzere birçok ödül yer alıyor.

Dua Lipa Bilinmeyenleri

  • Dua Lipa’nın adı Arnavutça bir isim ve bu isim Arnavutça dilinde “aşk” anlamına geliyor. Aynı zamanda küçüklüğünde Dua Lipa kendi isminden nefret eder. Yani bu isim bir sahne adı değil, yalnızca kendi adı.
  • Henüz on beş yaşında Kosova’da yaşayan ailesinin yanından ayrıldı ve Londra’ya yerleşti. Dua Lipa müzik kariyeri için her zaman bir idealist oldu.
  • Dua Lipa’nın babası da bir müzisyen ve babasının bir rock grubu vardı. Dua Lipa babasının müziklerini dinleyerek büyüdü ve müziği için ilham kaynağı oldu.
  • On bir yaşında bir koroda söyleyen Dua Lipa’nın öğretmeni ona sesi çok kısık olduğu için “Sen şarkı söyleyemezsin” demiş.
  • Dua Lipa müzisyenlik kariyeri için çabaladığı günlerde Mayfair’de bir gece kulübünün kapı görevlisi olarak çalışmış.
  • Dua Lipa Spotify’da en çok dinlenen kadın şarkıcılardan biri.
  • 2018 yılında BRIT ödülleri töreninde 5 ayrı kategoride aday olarak gösterilen ilk kadın sanatçı olmuştur.
  • Dua Lipa dövmeleri çok seviyor ve vücudunda birkaç dövmesi bulunuyor.
  • Yves Saint Laurent güzellik markasının resmi yüzü oldu ve parfüm reklamlarında oynadı.

Dua Lipa Favori Şeyleri

Favori RengiSiyah ve altın rengi
Şanslı Sayısı8
Favori KitapThe Unbearable Lightness of being, Milan Kundera
Favori YiyecekSuşi, Cips
Favori FilmiPonyo
Favori ParfümYves Saint Laurent Libre
Favori MüzikMajid Jordan
Favori Aktris/AktörJennifer Aniston ve Brad Pitt

Dua Lipa Sevgilisi

Isaac Carew (2013-2019)
Bir model ve şef olan Isaac Carew ile Dua Lipa’nın gelgitli bir ilişkisi olmuştur. İlk ayrılıklarını 2017’de yaşayan çift, 2018 yılında tekrar bir araya geldiler. Ancak tekrar bir araya geldikten sonra da ilişkileri için her ne kadar çabalasalar da yürütemediler ve 2019’de son kez ayrıldılar. Dua Lipa bu dönemde dünya çapında turlar yaparak performanslar sergilediği için ilişkisini yürütmesi ve devam ettirmesi de zor oldu.

Paul Klein (2017-2018)
Dua Lipa Isaac Carew ile ayrılıklarından sonra Amerikalı rock grubu LANY’nin vokalisti Paul Klein ile birlikte olmaya başladı. The Sun gazetesine göre ikili ilk olarak 2017 yılında bir müzik festivalinde bir araya geldi. Bir süre ilişkileri devam eden çift, Dua Lipa’nın eski sevgilisi Isaac’e geri dönmek istemesiyle 2018 yılında bitti.

Anwar Hadid (2019 – günümüz)
Amerikalı TV kişiliği ve bir model olan Anwar Mohamed Gerard Hadid ile Dua Lipa 2019’dan bu yana mutlu bir birliktelik yaşıyor. Çift ilk kez müzik festivalinde birlikte kameralara yansıdı. Dua Lipa ve Anward’ın bilinen ilk yakınlaşması ise aralarında ortak olan müzik tutkusu ve sevgisi olmuştur.
İlişkilerine kendi özellerine çok fazla dikkat ederek devam ediyorlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu