Ünlülerin Favorileri

Doja Cat Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Doja Cat Biyografisi

Doja Cat biyografisi şimdiye kadar 3 Grammy adaylığı bulunan başarılı genç rapçinin yaşantısını anlatıyor. Asıl adı Amala Ratna Zandile Dlamin olan Amerikalı şarkıcı, 21 Ekim 1995 Kaliforniya, Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir.

SoundCloud müzik platformunda yayınladığı müzikleri ile keşfedilmiş ve bugüne kadar “RCA Records” ve “Kemosabe Records” plak şirketleriyle sözleşmeler imzalamıştır. Profesyonel müzik hayatına 17 yaşında başlamıştır.

Doja Cat sanatçı bir aileden gelmektedir. Annesi Deborah Sawyer bir ressam, babası Dumisani Dlamini ise Güney Afrikalı bir aktör ve müzisyendir. Amala çocuk yaşlarda piyano çalmayı öğrendi ve abisi onu rap yapması konusunda cesaretlendirdi.

Doja Cat Bilinmeyenleri

 • Doja Cat’in annesi bir ressam, babası ise Güney Afrikalı bir aktördür. Doja, kariyerinde anne ve babasından bir şeyler öğrenebildiğine ve bunu yansıtabildiğine inanıyor.
 • Doja Cat çocukluğunda babasını pek görmedi ve onu asıl büyüten annesiydi.
 • Küçüklüğünde break dans yapmaya başlayan Doja Cat, 11 yaşına geldiğinde Los Angeles’ta bir break dans ekibiyle dans etti.
 • Müzik kariyerine odaklanabilmek için liseyi ikinci yılında bıraktı ve müzik yapmaya başladı. Ürettiği müzikleri SoundCloud adlı müzik platformunda yayınlamaya başladı. Müziklerini ise Apple’ın GarageBand adlı çoklu ortam stüdyosunda kaydetti. Bir röportajında müziğini oluştururken internetten beat’ler indirip üzerine şarkı söyleyerek şarkıcılığını ve söz yazarlığını geliştirdiğinden bahsediyor.
 • 2013 yılında yayınladığı ilk şarkı olan “So High” SoundCloud platformunda yayınladı ve yapımcıların dikkatini çekerek bir plak şirketiyle anlaşma imzaladı. “So High” daha sonra single olarak tekrardan yayınlandı.
 • Doja Cat’in bilinen bir estetik operasyon geçmişi yoktur.
 • Halsey’nin de yer aldığı 2020 yapımı “Birds of Prey” filminin Soundtrack albümünde Doja Cat “Boss Bitch” şarkısını söylüyor.
 • Doja Cat’in 27 Şubat 2020’de yayınlanan, albümün beşinci teklisi “Say So” TikTok adlı internet platformunda büyük bir gözde oldu.
 • Genç rapçi bir dönem sosyal medya platformu Twitter’da yayınladığı bir gönderide homofobik hakaret olarak algılanan bir dizi argo kelime kullandı. Daha sonra homofobik olmakla suçlanan Doja Cat bunun sadece söylenen bir kelime olduğunu, asla homofobik olmadığını dile getirerek, özür diledi ve ardından da olay yaratan gönderilerini sildi.
 • Doja Cat 2019 Ağustos ayında kişisel instagram hesabından açtığı yayında biseksüel olduğunu açıkça ifade etti.
 • Doja Cat 2020 Grammy Ödüüllerinde iç kategori için aday olabildi fakat hiçbir kategoriden ödül kazanamadı.
 • İnek derisi desenli kıyafetinden esinlenerek bir günden az bir süre içinde “Mooo!” şarkısını yazdı ve şarkının videosu kısa sürede en çok seyredilenler arasına girdi.

Doja Cat Favori Şeyleri

Favori RengiSiyah ve Beyaz
Şanslı Sayısı6
Favori YiyecekTereyağlı ıstakoz, Abur cuburlar özellikle de Oreo.
Favori ŞarkıcıPharrell, Jamiroquai, PartyNextDoor ve Drake
Favori Aktör/AktrisJohnny Deep, Julia Roberts

Doja Cat Sevgilisi

Doja Cat şimdiye kadar aşk hayatıyla gündeme gelmekten hep kaçındı. Ayrıca ilişkilerini başarılı bir şekilde saklamayı sağladı ve bunların söylenti haline gelip konuşulmasını engelledi. Sosyal medya hesaplarında insanların çok acımasız olabileceğini düşünen ve bu durumu korkutucu bulan Doja Cat’in şimdiye kadar bilinen tek ilişkisi Indie müzik şarkıcısı JAWNY (Jacob Lee-Nicholas Sullenger) olmuştur.

JAWNY (Jacob Lee-Nicholas Sullenger) (2019-2020)
Doja Cat ve JAWNY 2019 yılında instagram platformu aracılığıyla tanıştı. Doja Cat başlangıçta JAWNY’nin “Honneypie” müzik klibini izlemiş ve şarkıyı hiç beğenmediğini fakat şarkıcının klipteki hareketlerini sevdiğini aktarmış. İkili bu şekilde yakınlaşmaya başlamış ve bunun üzerine JAWNY Doja Cat’le flört etmeye çalışmış. Nitekim bu flört girişimi başarılı oldu ancak bir yıllık birlikteliğin ardından 2020 yılı Şubat ayına gelindiğinde ise Doja ve JAWNY ayrıldı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu