Ünlülerin Favorileri

Lady Gaga Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Lady Gaga Biyografisi

Lady Gaga biyografisi dünyaca ünlü Amerikalı şarkıcının, hem bir müzik dehası, hem bir oyuncu hem de çok genç yaştan itibaren disiplini elden bırakmayan bir ilham sembolü olmasının hikayesini içeriyor.

28 Mart 1986’da Manhattan’da dünyaya gelen Stefani Katolik bir ailenin en büyük kızıydı. Annesi Yunan, babası ise İtalyan olan Stefani tam bir melezdir. Stefani’nin 10 Mart 1992 doğumlu Natali Germanotta adında stilist bir de kız kardeşi vardır.

Lady Gaga henüz 4 yaşındayken piyano çalmaya başladı ve şaşırtıcı derecede büyük ilerlemeler göstermeye devam etti. Daha küçük yaşlarda müziğe olan bu tutkusu onu kariyerinin bu günlerine taşıyacak olan sağlam adımları oluşturuyordu. Piyanosunu hiç bırakmayan ve kendini geliştirmeye devam eden küçük Stefani ilk piyano bestesini ise 13 yaşında yapmış oldu. Stefani 14 yaşına geldiğinde ise çoktan canlı performans vermeye başlamıştı. Bu yaşlarda ilk olarak gece kulüplerinde canlı performans veriyordu.

Stefani her zaman çok çalıştı ve dünya çapında yirmi kişilik öğrenci kontenjanı açan çok özel bir sanat okulu olan New York Üniversitesi’nde bulunan Tisch School of the Arts bölümü için henüz 17 yaşında erken kabul hakkı kazandı.

Kariyer basamaklarına hızla tırmanan Stefani 2008 yılında Los Angeles’a yerleşmeden önce Pusscat Dolls’un sahnesinde dans etti. 2008’de LA’a taşındıktan sonra ise her şey çok hızlı gelişti. 19 Ağustos 2008 tarihli ilk LP’si “The Fame” büyük bir başarı yakaladı ve uzun süre listelerden inmedi. Bu süreçte herkesin bildiği şarkısı ise “Beautiful Dirty Rich” idi.

The Fame’in yakaladığı büyük başarı ve albümün ilk dünya turnesi devam ederken 2009 Kasım ayında sekiz şarkılık The Fame Monster Ep’sini çıkarttı.

Gaga’nın 2.stüdyo albümü Born This Way ise 2011 Mayıs’ta yayınlandı ve yirminin üzerinde ülke listelerinde bir numara oldu. Şarkıcının aynı zamanda birçok Grammy ödülü de bulunmaktadır.

Lady Gaga Bilinmeyenleri

  • Lady Gaga günümüz sanatçıları ve şarkıcıları arasında en aktif hayırseverlik yardımı yapan ünlülerden biridir. Born This Way Foundation adlı yardım kuruluşu ile destek olmaya ve cesaret dağıtmaya devam ediyor.
  • Kariyer basamaklarını tırmanma yolculuğunda plak şirketleri tarafından sıkla reddedildi. 19 yaşlarındayken Lady Gaga o zamanlarını üç ayrı işte çalışmak zorunda kaldığını söyleyerek anlatıyor. Ancak kendisinin de söylediği gibi bu onu sadece daha güçlü kılmış.

Lady Gaga Favori Şeyleri

Favori RengiSiyah ve lavanta
Şanslı Sayısı7
Favori KitapLetters to a Young Poet
Favori YemekŞeftalili turta, Sakızlar
Favori FilmiLa Haine (1995)
Favori ParfümRalph (Ralph Lauren) ya da Daisy (Marc Jacobs)
Favori MüzikLet’s Dance – David Bowie
Favori AktrisSarah Jessica Parker

Lady Gaga Sevgilisi

Lüc Carl
Evliliği düşündüğü bu ilişkisi 6 yıl sürse de evlilikle sonuçlanmamıştır. Şarkıcı eski sevgilisi Luc Carl için yazdığı şarkısı “You and I” sanatçının hala en sevilen şarkılarından biridir.

Taylor Kinney
ABD’li oyuncu ve model Kinney ile 5 yıllık bir birliktelikten sonra nişanlandılar fakat bir yıl sonra 2016’da bu ilişki yürümedi ve ayrıldılar.

Christian Carino
2017’de ajans sahibi Carino ile ilişkisi başlayan Lady Gaga, 2018’de Carino ile nişanlandı fakat çift kıskançlık yüzünden ayrıldı.

Michael Polansky
2020 yılından itibaren iş adamı Polansky ile beraber olan Lady Gaga’nın bu ilişkisi devam ediyor ve mutlu bir birlikteliği var.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu