Ünlülerin Favorileri

Shakira Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Lübnan kökenli dünyaca ünlü şarkıcının Shakira’nın, Shakira biyografisi başarılı kariyer hayatını ve kariyerinden önceki yaşamını anlatıyor. Shakira aynı zamanda dans ve oyunculuk yetenekleriyle de bilinen bir sanatçıdır. İsmini tüm dünyaya 90’lı yılların sonlarında duyurmuş sanatçının latin dansı da sahne şovuyla iç içedir.

Tam adı Shakira Isabel Mebarak Ripoll olan şarkıcı Barranquilla’da 2 Şubat 1977 tarihinde dünyaya geldi. Shakira’nın çocukluk yılları doğduğu kentte geçmiştir. Shakira’nın sekiz tane kız kardeşi var ancak kız kardeşlerinin hepsi babasının bir önceki evliliğinden.

Küçük yaşlarda müziğe ve dansa olan tutkusunu keşfeden Shakira, söz yazarlığını da küçük yaşlarda edinmişti. Shakira çocukluğunda şiirler yazıyordu ve bir süre sonra bu şiirleri şarkıya dönüştürüyordu. Trafik kazasında ölen abisi için de bir şarkı yazdı ve böylelikle bilinen ilk şarkısını yazmış oldu.

İlkokul yıllarında müzik öğretmeni tarafından sesi beğenilmeyen Shakira, bu dönemde kendini dansa vermişti. Sesinin güçlü oluşu nedeniyle koroda istenmeyen Shakira ilk büyük hayal kırıklığını da yine bu dönemde yaşamıştır.

İlk iki albümüyle istenen başarıyı yakalayamayan Shakira, üçüncü albümü ile Pies Descalzos ile dünya listelerine çok emin bir şekilde giriş yaptı ve 1996’da 3 milyondan fazla sattı.

Shakira Bilinmeyenleri

 • Shakira her zaman farkındalığı yüksek hayırsever bir sanatçı olmuştur. 2006 yılında Kolombiya’da açlıktan ölen çocuklar için bir yardım kampanyası başlattı.
 • Barranquilla’nın en fakir mahallesinde yer alan bir sanat okuluna çok büyük miktarda para bağışı yaptı.
 • Shakira’nın hiç kötü alışkanlıkları yoktur. Alkol ve sigara kullanmadığı gibi kahve de içmiyor.
 • Shakira birçok dil konuşabiliyor. İtalyanca, İngilizce, Arapça, Portekizce ve İspanyolcayı ana dili gibi biliyor.
 • Büyükannesi, Shakira’ya küçüklüğünde göbek dansı öğreten kişiydi.
 • Shakira 2 kez Grammy ödülü adlı ve 5 kez, farklı zamanlarda da aday olarak gösterildi.
 • İlk şarkısını henüz sekiz yaşında yazdı ve 13 yaşındayken ilk albüm teklifini aldı.
 • 2011 yılında Shakira ismi Hollywood Şöhret Kaldırımı’na yazıldı.
 • Shakira henüz 2 yaşındayken en büyük erkek kardeşine sarhoş bir sürücü, arabası ile çarptı ve onu öldürdü. Bu korkunç olayla ilgili yazdığı şarkı ise “Your Dark Glasses.” Şarkısıdır.
 • Shakira aynı zamanda tüm zamanların en başarılı Kolombiyalı müzisyeni ünvanına sahiptir.
 • Shakira’nın albümleri dünya çapında 140 milyonun üzerinde sattı.

Shakira Favori Şeyleri

Favori RengiSiyah
Şanslı Sayısı3
Favori KitapLove in the Time of Cholera, One Hundred Years of Solitude
Favori YemekDeniz ürünleri yemekleri, Kızarmış yumurta
Favori FilmiKorku filmleri
Favori ParfümS by Shakira, Issey Miyake parfümleri
Favori ŞarkıcıThe Police, John Lennon, U2
Favori AktörHugh Grant

Shakira Sevgilisi

Antonio De la Rua (2001 – 2010)
Shakira’nın evliliğe en çok yakın olduğu ilişkisi Antonio ile olan ilişkisi olmuştu. Çift 2001 yılında birlikte olmaya başladı ve daha sonra nişanlandı. Tam on yıl sonra ayrıldılar.

Ayrıldıklarında Antonio Shakira’ya 100 milyon dolarlık bir dava açmıştı ve mahkeme sonuç olarak Antonio’nun açtığı davada Shakira’nın hiçbir borcu olmadığına karar verdi ve dava düştü.

Gerard Piqué (2011 – Günümüz)
2011 yılında İspanyol futbolcu Gerard Pique ile çıkmaya başlayan Shakira’nın bu ilişkiden Sasha ve Milan adında iki de çoğu var.

Uzun süre birlikte olan ve çocukları olan çift için evlilik hiç gündemde olmamış. Bir röportajında Shakira evliliğin onu çok korkuttuğundan bahsetmiştir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu