" />
ÜnBilgi


Rihanna Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

30.03.2021
117
Rihanna Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Rihanna Biyografisi

Günümüz müzisyenleri arasında en popüler isimlerden olan Rihanna biyografisi pek çok kişi tarafından merak ediliyor. 1988 yılında Barbados’ta doğan Rihanna orta halli bir ailede dünyaya gelmiştir. Baba tarafı İrlanda’ya, anne tarafı ise Guyana’ya dayanmaktadır. 7 yaşında şarkılar söylemeye başlayan Rihanna’yı bu dönemlerde en çok etkileyen olay anne ve babasının şiddetli kavgaları olmuştur. Anne ve babası 14 yaşındayken boşanmıştır.

15 yaşında müzik okuluna gitmeye karar veren Rihanna ilk müzik grubunu da bu yaşlarda kurmuştur. 2003 yılında arkadaşları tarafından Rihanna ve grubu bir müzik yapımcısına tanıtılmıştır. Evan Rogers ismindeki bu yapımcı ses analizi yaptıktan sonra sadece Rihanna’ya odaklandı ve gruptaki diğer üyeleri geri çevirdi. Bu durumdan tam olarak bir sonuç çıkmasa da Rihanna müzik kariyeri yapmaya karar verdi ve kaydettiği demoları farklı müzik şirketlerine gönderdi.

2005 yılının sonlarında Def Jam ile anlaşma imzalandı ve ilk albümünün kayıtlarına başladı. İlk albümü 2005 yılında piyasa çıktı ve ABD başta olmak üzere pek çok ülkenin çıkış yapan şarkılar listesinde ilk sıraya yükseldi. Daha sonra ilk stüdyo albümü Music of the Sun yayınlandı ve bu albüm de büyük ilgi topladı.

Rihanna başarılı bir çıkış yaparak adından söz ettirmeyi başardı ve daha sonraki yıllarda peşi sıra albümleri yayınladı. Her albümü dünya çapında önemli başarılar elde etti ve Rihanna dünyaca tanınan bir şarkıcı haline geldi. Yayınladığı albüm ve şarkılar Rihanna için önemli ödülleri de beraberinde getirdiği gibi aynı zamanda Rihanna sahne şovları ve klipleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Rihanna Bilinmeyenleri

Rihanna bilinmeyenleri sayesinde ünlü şarkıcıyı daha iyi tanıyabilirsiniz;

  • Tam adı Robyn Rihanna Fenty’dir.
  • İlk şarkıları piyasaya çıktığında Rihanna daha önce hiç şan dersi almadığını belirtti.
  • Doğduğu yer olan Barbados’ta her yılın 22 Şubat tarihinde Rihanna Günü kutlanıyor.
  • Küçük yaşlarda ve ilişkileri içinde yaşadığı şiddet ve taciz yüzünden Rihanna bu alanda mücadele veren pek çok derneğe destek veriyor.

Rihanna Favori Şeyleri

Favori RengiSiyah ve yeşil
Favori Sayısı2
Favori KitapA Child Called It – Dave Pelzer
Favori YemekMakarna ve pilav
Favori YiyecekYumurta
Favori FilmiNapoleon Dynamite, Borat
Favori ParfümLove, Don’t Be Shy Extreme
Favori MüzikParamore – Decode
Favori Aktör/AktrisDenzel Washington, Jessica Alba

Rihanna Sevgilisi

Shia LaBeouf
Transformers filminin ünlü oyuncusu olan LaBeouf ile 2007 yılında yemek yerken görüntülenen Rihanna için aralarında aşk yaşandığı iddia edildi. Fakat bunun bir randevu olduğu ama tarafların istedikleri gibi geçmediği daha sonra belirtildi.

Chris Brown
2008 yılında başlayan ilişkileri oldukça kötü bitti. Rihanna tarafından açıklanan bilgilere göre Brown kendisine fiziksel şiddet gösterdi. Bu açıklama sonrasında özellikle müzik dünyası oldukça şaşırdı.

Matt Kemp
2010 yılında başlayan ve yine aynı yıl biten ilişki, Rihanna tarafından daha sonra çok mutlu bir ilişki şeklinde açıklandı. Ayrılmalarının nedeni olarak kesin bir açıklama bulunmasa da çiftin anlaşmazlık yüzünden ayrıldıkları ifade ediliyor.

Travis Scott
2015 yılında kısa süren bir ilişki olan bu durum Rihanna tarafından da açıklanmadı. İkilinin neden ayrıldıkları ise tam olarak bilinmiyor.

Leonardo DiCaprio
Ünlü oyuncu ile aralarındaki ilişkiler ilk kez 2015 yılında açığa çıkmasına karşılık taraflar ilişki yaşadıklarını kabul etmediler. Ancak Rihanna ve DiCaprio daha sonra farklı yerlerde de görüntülendiler ama bu durum bir ilişkiye dönüşmedi.

Hasan Jameel
Suudi milyarder olan Jameel ile 2017 yılında ilişkiye başlayan Rihanna ilişkisini 2020 yılında bitirdi. Halihazırda Rihanna’nın kim ile birlikte olduğu henüz bilinmiyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.Önceden izin alınmadan kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. Tüm Hakları Saklıdır. © Unbilgi 2019 - 2021 İletişim: [email protected]
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.