Ünlülerin Favorileri

Jennie (Jennie Kim) Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Jennie (Jennie Kim) Biyografisi

Jennie (Jennie Kim) biyografisi Güney Koreli BLACKPINK grubu Jennie’nin yaşantısını içeriyr. Güney Kore’li genç sanatçı YG ENTERTAINMENT’in bünyesinde bulunan sanatçılar arasında en popüler olma ünvanına sahip olduğu için “YG Prensesi” olarak da anılıyor.

Jennie Kim, Seul’ün küçük bir şehri olan Anyang’da 1996 yılının 16 Ocak tarihinde doğdu. BLACKPINK grubunun vokalisti Jennie Kim’in sahne adı Jennie’dir ve profesyonel kariyerinde Jennie ismi ile tanınır. Başarılı şarkıcı aynı zamanda modellik de yapmaktadır.

9 yaşında Yeni Zelanda’ya eğitim almak için bir koleje gönderilen Jennie Kim, 2010 yılında Güney Kore’ye dönerek YG ENTERTAINMENT seçmelerine katıldı. Bu şirkette beş yıl stajyerlik yaptı ve bu süre içerisinde Kore’nin en ünlü rap müzik sanatçısı G-Dragon’un “Balack” isimli şarkısında yer aldı.

2018 yılında ilk solo çıkışını yapan Jennie Kim Youtube’da edindiği rekor izlenme sayısı ile gündemden düşmedi ve çıkış yaptığı şarkısı “SOLO”nun altı yüz elli milyona yaklaşan bir izlenme sayısı bulunmakta. Jennie’nin Youtube ve İnstagram sayfaları da son derece popüler ve iyi bir takipçi sayısına sahip.

Jennie Kim’in müzikal kariyerindeki idolu Rihanna’dır ve Jennie Rihanna ile geçmişte tanışmıştır ve bu tanışma kameralara yansımıştır. Sahnede sık sık siyah kıyafet gitmeyi tercih eden Jennie Kim idol olma yolunda sıkı çalışmaya devam etmesiyle biliniyor.

Jennie (Jennie Kim) Bilinmeyenleri

  • Takma adı “mandukie”dir. Bu takma isim ona yanaklarının “mandu” olarak bilinen bir Kore tatlısına benzemesi üzerine yakıştırıldı.
  • Jennie’nin (Jennie Kim) Çin burcu “domuz”dur.
  • Çalışırken ve günlük hayatta sağlıklı içecekler tüketmeyi seviyor.
  • Jennie’nin 2 tane köpeği var. Köpeklerinin adı Kai ve Kuma.
  • Fotoğraf çekmek Jennie (Jennie Kim) için bir tutku. Sık sık turlarda ve alışverişlerde fotoğraf makinesiyle fotoğraf çekiyor.
  • Jennie Kim’in solo olarak müzikal çıkışı ise 12 Kasım 2018 yılında yayınlanan “SOLO” şarkısı olmuştur. “SOLO”nun şarkı için çekilen video klibin Youtube’da altı yüz milyon üzerinde izlenme sayısı bulunmakta.
  • Jennie Kim bir süreliğine bileğinde “Stay strong (güçlü kal)” yazılı bir dövme taşıdı. Bu dövmeyi idol olma hayalini hatırlamak için yaptırdı.
  • Jennie Kim üç kez TC Candler’in her sene oluşturulan “en güzel 100 yüz” listesine girdi ve Kore’de her biri farklı 6 derginin kapağı olabilmiş ilk k-pop şarkısıcı olma ünvanına sahip. ELLE, Marie Claire, Vogue Korea bunlardan sadece bir kaçı.
  • Jennie Kim başarılı bir vokal olmasının yanı sıra piyano ve flüt de çalabilmektedir.
  • Jennie Kim aynı zamanda bilinene göre çok güzel yemekler pişirebiliyor.

Jennie (Jennie Kim) Favori Şeyleri

Favori Rengi: Siyah ve pembe
Şanslı Sayısı: 1
Favori Kitap: Art of War, Sun Tzu
Favori Yemek: Sütlü dondurma, Kore yemekleri
Favori Parfüm: Les Eaux De Chanel Deauville
Favori Müzik: Billie Ellish, Rihanna

Jennie (Jennie Kim) Sevgilisi

Kim Jong-in (Kai) (Ekim 2018-Ocak 2019)
Jennie Kim’in Güney Koreli müzik grubu EXO’dan Kim Jong-in (Kai) ile romantik bir birliktelik yaşadıkları bilinmekte. 2018 yılının Aralık ayında ikili, sosyal medyada birlikte bir fotoğraf yayınladı ve bunun üzerine EXO grubunun şirketi SM Entertainment de bu birlikteliği doğruladı.

İkilinin ilk yakınlaşması ise 2018 Paris’te moda haftasına katılımları esnasında gerçekleşti. SM Entertainment daha sonra Jennie ve Kai’nin kişisel kariyerlerine odaklandıklarını ve ayrıldıklarını açıkladı.

2021 yılı Şubat ayında ise G-Dragon ve Jennie’nin bir yıldır flört ettiği ortaya çıktı fakat BLACKPINK grubunun yönetici şirketi YG ENTERTAINMENT konu hakkında yorum yapmadı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu