Ünlülerin Favorileri

Halsey Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Halsey Biyografisi

Halsey Biyografisi, profesyonel müzik hayatında Halsey olarak tanınan 29 Eylül 1994 Amerika doğumlu Ashley Nicolette Frangipane’in kariyerini ve bilinmeyenlerini kapsıyor. İlk olarak sosyal medya platformlarında yayınladığı paylaştığı müzik ile dikkat çeken şarkıcı, 2014 yılında Astralwerks plak şirketi ile anlaşma imzaladı ve o yıl ilk EP’si Room 93’ü yayınladı.

İlk albümü Badlands’i ise 2015 yılında çıkardı. Room 93 EP’sinden hemen sonra yayınlanan albüm başarının basamaklarını hızla tırmandı. Halsey, kendine özgü, güçlü sesiyle bilinir ve şarkı sözleri genellikle kişisel deneyimlerine dayanır.

Müzik kariyerinin dışında mücadeleci kişiliği ile bilinen Halsey intihar ile mücadele edenlerin, cinsel saldırı mağdurlarının yanında yer aldı. LGBTQ hareketini her fırsatta destekliyor ve Black Lives Matter hareketinin savunucularından. Halsey aynı zamanda kendini bir feminist olarak tanımlıyor.

Halsey Bilinmeyenleri

  • Müzik kariyeri dışında makyaj sanatçısı olan Halsey, 2021 yılının başlarında About-Face adlı kendi kozmetik markasını kurdu. Bu markanın çatısı altında kendisi baş makyöz olarak yer alıyor.
  • Halsey 17 yaşında bipolar teşhisi konduğundan beri bu hastalıkla mücadele ediyor. Annesi de bu haftalıktan dolayı zor zamanlar geçirmişti. Ancak Halsey bipolar hastalığını şarkılarıyla mücadele için bir araç olarak görüyor.
  • İstediği tasarım okuluna gidemeyip başka bir koleje gönderilen Ashley, ailesi tarafından kapı dışarı edilmiş ve o dönemleri çok zor geçirdiğini anlatmıştır.

Halsey Favorileri Şeyleri

Favori RengiLavanta ve mint
Şanslı Sayısı17
Favori KitapLolita, Vladimir Nabokov
Favori YemekŞekerleme ve abur cubur, Dippin’ Dots şekerlemesi
Favori FilmiEternal Sunshine of the Spotless Mind
Favori ParfümYSL Black Opium
Favori ŞarkıcıWolf Alice
Favori AktörJim Carrey

Halsey Sevgilisi

Matty Healy
İngiliz şarkıcı The 1975 grubunun vokalisti Matthew Timothy Healy ile Halsey’nin bir zamanlar bir ilişkisi olmuş. Halsey bunu 2015 Billboard röportajında dile getirmişti.

Machine Gun Kelly
Halsey ve MGK 2017’den 2018’e kadar ara sıra kameralara birlikte göründü ve bu süreçte de romantizmleri ile ilgili hit şarkılar yayınladılar. Bu durum her ne kadar çiftin arasında bir şey olduğunu düşündürse de ne Halsey ne de MGK romantik bir ilişkinin olduğunu doğrulamadı.

G-Eazy
Halsey, ilk olarak Temmuz 2017’de LA’da rapçi G-Eazy ile kameralara göründü. Temmuz 2018’de ayrıldılar ancak kısa süre sonra tekrar bir araya geldiler. 2018 sonbaharında çift bir kez daha ayrıldı ve ilişkileri bu sefer sona erdi.

Yungblud
2019 yılının Ocak ayında Halsey, İngiliz rock müzisyen Yungblud ile bir birliktelik yaşadı. Ekim 2019’da ise ilişkilerinin sona erdiğini açıkladılar.

Evan Peters
2019 Ekim ayında Evan Peters ve Halsey, “American Horror Story” nin 100. bölümünün Hollywood kutlamasında kırmızı halıda birlikte kameralara poz vermişlerdi. Sonny Bono ve Cher gibi giyinen ikili, kırmızı halıda pozlar vermişti ve bu fotoğraflar bir süre konuşulmuştu. Romantik birliktelikleriyle sık sık fotoğraflanan çift 2020 yılında ise ilişkilerine nokta koydular.

Alev Aydin
2021’in Ocak ayında Halsey, kişisel instagram hesabında ilk çocuğuna hamile olduğunu açıkladı ve bu resmi duyurusunda Aydın’ın İnstagram kullanıcı adını da bu gönderi altına etiketledi.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu