Ünlülerin Favorileri

Millie Bobby Brown Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Millie Bobby Brown Biyografisi

Millie Bobby Brown biyografisi Stranger Things dizisinde oynadığı “eleven” karakteri ile tanınan genç oyuncunun hayatını anlatıyor. 19 Şubat 2004 İspanya doğumlu İngiliz oyuncu 2013 yılında profesyonel oyunculuk hayatına adım atmıştır.

Annesi Kelly Brown babası ise Robert Brown’dır. Millie Bobby Brown’ın abisi, ablası ve Ava adında küçük bir kız kardeşi vardır.

Millie 4 yaşındayken ailesiyle birlikte İngiltere’de Dorset adında bir bölgeye taşındılar. Oyunculuğa olan doğal yeteneği ailesi tarafından hemen fark edildi ve Millie için olanak sağladılar.

Oyunculuk kariyerine profesyonel anlamda 9 yaşında başladı ve gösterdiği üstün performanslarla başka yapımlarda yer almaya devam etti. 2016 yılı Temmuz ayında ise Netflix’in orijinal yapımlarından biri olan “Stranger Things” dizisinin başrollerinden biri olan “eleven” karakterini canlandırdı ve dünyaca tanınan bir üne sahip oldu. Genç oyuncu Millie Bobby Brown’ın “eleven” karakteriyle iki adet Emmy adaylığı bulunmaktadır.

Millie Bobby Brown Bilinmeyenleri

  • Millie Bobby Brown tek kulağı işitme engelli olarak doğdu. Küçük yaşlarda tek kulağı kısmi işitme duyusuna sahip olan Milli Bobby Brown ilerleyen yıllarda tek kulağındaki işitme yetisini tamamen kaybetmiştir.
  • Henüz 8 yaşındayken oyunculuk yapmak istediğini biliyordu.
  • Millie Bobby Brown ABC’den yayınlanan “Once Upon a Time in Wonderland” dizisinde “genç Alice” karakterini canlandırdı ve oyunculuğu çok beğenildi. Bunun üzerine Millie Bobby Brown için oynadığı bölüm sayısından bir bölüm fazla senaryo yazıldı.
  • Stranger Thing dizisinde Eleven rolünde Millie Bobby Brown ile Mike’ın (Finn Wolfhand) öpüştüğü sahne genç oyuncunun hayatında aldığı ilk öpücük olma özelliği taşıyor.
  • 2017 yılında henüz 12 yaşındayken SAG Ödülü kazandı.
  • 13 yaşında Emmy Ödülleri için ilk adaylığını ”Drama Dizilerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” kategorisinde aldı fakat kazanamadı.
  • Stranger Things ekibinde saç departmanında görev alan ve Millie Bobby Brown’ı “eleven” karakteri için hazırlayıp saçlarını tıraş eden Sarah Hindsgall, Brown’ın çok sevdiği ve “ikinci annem” dediği bir kişilik.
  • Stranger Things dizisi üçüncü sezonda saçları kıvırcık görülen “eleven” yani Millie Brown bu imaj için perma yaptırmadı. Çünkü kendisinin saçları doğal kıvırcık olma özelliğine sahip.
  • Çocukluğundan beri Millie Bobby Brown’ın UNICEF ile çalışma hayali 2018 yılında gerçek oldu ve Brown UNICEF’te yer alan en genç “İyi Niyet Elçisi” ünvanına sahip.
  • Millie Bobby Brown 14 yaşındayken TIME’ın “100 Etkili İnsanlar” listesinde yer aldı ve bu listede yer alan en genç kişi.

Millie Bobby Brown Favori Şeyleri

Favori Rengi: Mor
Şanslı Sayısı: 6
Favori Yiyecek: Füme somon, Avokado tost
Favori Filmi: Teen Beach Movie
Favori Parfüm: Lavanta kokuları
Favori Müzik: Oasis
Favori Star: Kim Kardashian

Millie Bobby Brown Sevgilisi

Jacob Sartorius (2017)
Millie ve Jacob çifti ilk olarak 2017 yılının Ekim ayında bir araya geldi. İlişkilerini kısa süre içinde onaylayan çift sosyal medya aracılığı ile birçok fotoğraf paylaştı. Ancak yedi ay sonra Temmuz 2018’de Millie Bobby Brown erkek arkadaşı Jacob Sartorius ile ayrıldığını açıkladı. İlişkinin bitiş kararını birlikte verdiklerinin altı çizen Brown, arkadaş kaldıklarını ve mutlu olduklarını dile getirdi.

Ayrıldıklarının açıklamasını yaptıktan sonra da beraber görünmeye devam eden çift hakkında bir süre daha söylentiler dolaşmaya devam etti.

Joseph Robinson (2020)
İlk olarak Joseph Robinson” Snapchat” adlı sosyal medya platformuna Millie Bobby Brown ile birlikte, sarıldıkları bir fotoğraf gönderdi ve böylece hayranları tarafından bir ilişkileri olduğu düşünüldü. 2020’nin Ocak ayında paylaşılan fotoğraf “LY x” yani seni seviyorum anlamına gelen bir notla paylaşıldı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu