Ünlülerin Favorileri

Billie Eilish Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Billie Eilish biyografisi başarılı genç müzisyen Billie Eilish Pirate Baird O’Connel’in yaşantısını kapsıyor. 18 Aralık 2001 Los Angeles, Kaliforniya doğumlu Amerikalı şarkıcı Billie Eilish müzisyen ve oyuncu bir aileden gelmektedir. Annesi Maggie Baird ve Patrick O’Connell oyuncu ve müzisyendir. Erkek kardeşi Finneas O’Connell da Amerikalı şarkıcı ve söz yazarıdır ve Billie Eilish’in müzik kariyeri için en çok destek sağlayan kişidir.

Billie Eilish Pirate Baird O’Connel henüz 15 yaşındayken “Ocen Eyes”isimli şarkının video klibiyle müzik kariyerine başlamıştır. Kısa sürede ismi duyulan genç şarkıcının bu üne kavuşmasında abisi Finneas O’Connell’ın da büyük bir etkisi olduğu biliniyor. Çünkü abisi Billie Eilish’in hem prodüktörlüğünü yapıyor hem de şarkı sözü yazarlığında ona yol gösteriyor. Canlı performanslarda Billie Eilish’e sıklıkla sahnede gitarıyla eşlik eden abisi Finneas, genç sanatçının büyük destekçisi.

2001 doğumlu Billie Eilish, 2020 Grammy Ödülleri’nde aday olduğu kategorilerden 5 ödül alarak gecenin en çok ödül alan şarkıcı olma ünvanına da sahip olmuştur.

Billie Eilish Bilinmeyenleri

 • Billie Eilish’in tam adı Billie Eilish Pirate Baird O’Connell’dir.
 • Billie Eilish, şarkı sözü yazarlığına henüz 11 yaşındayken başladı.
 • 2014 yılından bu yana vegan olan genç şarkıcının en sevdiği yemeklerden biri de tofu ile yapılmış yemekler.
 • Henüz çocuk yaşlarda katıldığı Los Angeles Çocuk Korosu’nun müzik kariyeri için önemli bir yere sahip olduğu belirtti. Billie Eilish bu koroya katıldığında sekiz yaşındaydı.
 • Billie Eilish Lana Del Rey’i en önemli etkiye sahip sanatçılardan biri olarak görüyor.
 • Eilish tam bir korku filmi tutkunu. Küçük yaşına rağmen korku filmleri izleyerek büyüğünü söylüyor.
 • 2016 yılında dans dersi esnasında kaza yaşadı ve dans ederken kalça kemiği dışarı çıktı.
 • “When the Party’s Over” şarkısının video klibinde siyah gözyaşlarıyla görünen Billie Eilish’i hayranlarından biri onu o şekilde çizmiş ve Eilish klip yönetmenine bu eseri ulaştırarak esinlenmesini istemiştir çünkü bu çizimi çok beğenmiştir.
 • Sanatçının “Don’t Smile at Me” albümünün ismi Billie Eilish’in gülümsemeyi sevmeyişinden ve kendisine gülümsenmesinden de nefret etmesi durumdan geliyor. Eğer biri ona gülümserse kendini gülmek zorunda hissetmekten nefret ettiğini söyleyen Billie Eilish, ayrıca bir röportajında gülümserken görünmeyi zayıf ve güçsüz bulduğunu da söylüyor.
 • Billie Eilish şimdiye kadar hiç uyuşturucu ve sigara kullanmadı ayrıca sosyal medyanın gücünün farkında olsa da bunu tehlikeli buluyor ve isteksiz bir sosyal medya kullanıcısıdır.
 • Billie Eilish’in korku filmleri sevgisi ona birçok parçası için esin kaynağı oluşturuyor. Sanatçının tamamlanan ilk gerçek bestesi “Fingers Crossed” şarkısı “ The Walking Dead’ isimli TV dizisinden esinlenilmiş.

Billie Eilish Favori Şeyleri

Favori RengiSarı
Favori Sayısı4
Favori KitapBad Girls with Perfect Faces
Favori YiyecekBaharatlı yiyecekler, burittolar ve tofu, Soslu patates püresi ve çikolata parçacıklı kurabiyeler
Favori FilmiKorku filmleri kategorisi favorileri. “The Babadook” ve “We Need to Talk About Kevin” favorileri arasında
Favori ParfümGucci Premiere
Favori Şarkıcı Tekno Miles

Billie Eilish Sevgilisi

Genç şarkıcının aşk hayatı oldukça sakindir ve hiçbir zaman aşk hayatıyla gündeme gelen bir şarkıcı olmamıştır. Bir süre Justin Bieber ile yakınlığı ile konuşulan Billie ve Justin’in yalnızca çok sağlam bir dostluğu bulunmaktadır. Her zaman Justin’den övgüyle bahseden Billie Eilish, Justin’i bir ilham kaynağı olarak görüyor.

Q (2018-2019)
2018 yılının sonlarında ünlü rapçi Q ile birlikte olmaya başlayan çiftin nerede ve nasıl tanıştıklarına dair bir bilgi bulunmasa da çift bir sene sonra ayrılmıştır. Billie Eilish aynı zamanda Q’nun Bleaupro albüm kapağında da görülmüştür.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu