Ünlülerin Favorileri

Jade Thirlwall Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Jade Thirlwall Biyografisi

Jade Thirlwall biyografisi ünlü şarkıcının yaşamını sizlere anlatıyor. 26 Aralık 1992 tarihinde South Shields, Tyne and Wear’da dünyaya gelen İngiliz şarkıcı, The X Factor yarışmasının 2011 yılı kazanan grubu Little Mix’in bir üyesidir ve şarkıcı yarışmadan sonra büyük bir üne kavuşmuştur.

Tam adı Jade Amelia Thirlwall olan İngiliz şarkıcının annesi Mısır ve yemen kökenli Norma Badwi, babası ise İngiliz kökenli James Thirlwall’dır ve Karl Thirlwall isminde de bir abisi vardır.

2008 yılında ve 2010 yılında The X Factor seçmelerine katılan Jade, bu yıllarda yarışmanın seçmelerinden geçememişti. Gençliğinde okulda çok fazla ırkçı hakaretlere ve zorbalığa uğrayan Jade uzun bir süre anoreksiya hastalığı ile mücadele etti ve The X Factors yarışmasına başvurduğu 2018 ve 2010 yıllarında da bu nedenle özgüvenli yoktu ve seçmelerde çok kaygılıydı.

Faux Pas grubunun üyesi olarak yarışmaya devam eden Jade, grubun elemeleri geçememesinin ardından Rhythmix grubu ile yarışmaya devam etti. Tulisa Contostavlos’un koçluğun yaptığı grup Rhythmix’in ismi yarışmanın ilerleyen sürelerinde Little Mix olarak değiştirildi ve Little Mix The Factor 2011’in kazanan grubu oldu.

Little Mix ile birlikte altı albüm kaydeden Jade, 2019 yılında South Shields İngilterede kendi kokteyl barı Red Door’u açtı.

Jade Thirlwall Bilinmeyenleri

 • 9 yaşındayken South Shields İngiltere’de Performers Stage’de eğitim almaya başladı.
 • 2011 yılında The X Factor yarışmasına The Beatles’ın “I Wanna Hold Your Hand” şarkısı ile katıldı ve seçmelerden dört evet oyu aldı.
 • Jade’in en yakın arkadaşlarından biri The X Factor’ün 2009 yılı yarışmacısı Joe McElderry’dir.
 • Jade gerçek bir bisküvi bağımlısıdır.
 • Beş yaşındayken Diana Ross olmak istemiş ve Diana Ross olduğunu hayal ederek şarkı söylemiştir. Ross onunun için gerçek bir idol, gerçek bir kahramandır.
 • Little Mix grubunda en çalışkan üye Jade’dir.
 • Yer fıstığını çok sevse de fıstığa alerjisi vardır.
 • Alışveriş yapmaya ve alışverişlerde para harcamayı çok seviyor.
 • En çok Stevie Wonder gibi şarkı söylemeyi isterdi.
 • Sırtı dövmeli erkeklerin görüntüsünü beğeniyor ve ideal erkek modeli ona sürekli bisküviler ve hediyeler alan ve Disneyland Park’a götürmeyi seven bir erkek.
 • En sevdiği şarkılar Mumford & Sons grubundan “I Am Sasha Fierce”, “Sigh No More” ve “Back to Black”; Amy Winehouse’tan “o Know Him Is To Love Him” şarkılarıdır.
 • Barry ismini verdiği evcil bir böceği var.
 • İlk öpücüğünü on iki yaşındayken aldı.

Jade Thirlwall Favori Şeyleri

Favori RengiMor, deniz mavisi
Şanslı Sayısı8
Favori KitapWhy I’m No Longer Talking to White People About Race – Reni Eddo-Lodge
Favori YemekLazanya, Çin yemekleri, Bisküvi
Favori FilmiDisney, PS I Love U ve Seven Pounds
Favori ParfümUnforgivable Sean John
Favori ŞarkıcıDiana Ross
Favori Aktris/AktörJessica Alba, Brad Pitt

Jade Thirlwall Sevgilisi

Sam Craske (2012-2014)
Sam ve Jade çifti 2012 yılında tanıştı ve çıkmaya başladılar. Yoğun iş programları nedeniyle iki yıl sonra resmi olarak ayrıldılar.

Jed Elliott (2016-2019)
Jade ve The Struts grubunun basçısı Jed Elliott 2016 yılında çıkmaya başladılar. Üç yıl birlikte olan çift 2019 yılının temmuz ayında ayrıldı. Ayrılık nedenlerinin yoğun iş programları olduğunu açıkladılar ve dostane bir şekilde ayrıldılar.

Jordan Stephens (2020-)
İngiliz hip-hop ikilisinden Rizzle Kicks ile 2020 yılında bir birlikteliğe başlayan Jade’in ilişkisi hala devam ediyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu