Ünlülerin Favorileri

Dixie D’Amelio Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Dixie D’Amelio Biyografisi

Dixie Jane D’Amelio biyografisi ünlü sosyal medya fenomeninin yaşamına odaklanıyor. Dixie Jane D’Amelio 12 Ağustos 2001 Norwalk, Connecticut doğumlu Amerikalı sosyal medya ünlüsü ve şarkıcısıdır. D’Amelio kız kardeşlerden büyüğü olan Dixie Jane D’Amelio da kardeşi Charli D’Amelio gibi TikTok’ta büyük bir üne sahiptir.

Dixie, kız kardeşi Charli’nin TikTok’ta popülerlik kazanmaya başlayan dans ve koreografi videolarından sonra ünlü oldu. Kız kardeşinin yakaladığı büyük başarıdan sonra Dixie de sosyal medya ünlüsü olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Kız kardeşi Charli ile birlikte sosyal medya platformu TikTok ünlüsü olarak kariyerlerine devam eden Dixie ayrıca TikTok ününü müzik kariyerine de taşımayı başarmıştır. Dixie, 2020 yılı ocak ayında United Talent Agency şirketi ile radyo yayıncılığı anlaşma imzaladı ve şarkıcılık kariyerine ise aynı yıl haziran ayında ilk teklisi “Be Happy” ile giriş yapmış oldu.

Yayınlanan ilk teklisi “Be Happy”nin albüm anlaşması için 7 Ağustos 2020’de Los Angeles menşeili plak şirketi HitCo Entertainment ile çok karlı bir anlaşma imzaladı.

2020 aralık ayında Dixie, Wiz Khalifa ile birlikte albümün ikinci singlesi “One Whole Day” şarkısını yayınlamıştır.

Dixie Jane D’Amelio aldığı sayısız sponsorluklar ile TikTok platformu üzerinden yaklaşık olarak 2,9 milyon dolar kazanmıştır ve bu rekor pay ile TikTok’un en çok kazanan 3. kişisi olmuştur.

Dixie D’Amelio Bilinmeyenleri

 • Kız kardeşi Charli’den daha uzun bir boya sahiptir.
 • Bir dönem TikTok içerik üretici ekip Hype House’un bir parçasıydı ancak kendisi gibi TikTok ünlüsü olan kardeşi Charli ile birlikte 2020 yılında kendi kariyerlerine odaklanabilmek için Hype House konağından ayrıldılar.
 • Ağustos doğumludur ve burcu aslandır.
 • Connecticut, Norwalk’ta doğumludur ve ailesi daha sonra Los Angeles’a taşınmıştır.
 • Babası Marc D’Amelio bir politikacıdır ve 2018’de Connecticut Eyalet Senatosu için çalışmıştır.
 • Dixie’nin annesi Heidi D’Amelio, bir süre önce D’Amelio kardeşlerin YouTube kanalı videolarında yer almaya başlamıştır. Highsnobiety ile yaptığı röportajda Dixie, annesinin bir yarışma dansçısı olarak büyüdüğünü açıklamıştır.
 • 16 yaşında küçük kız kardeşi Charli ile kendi platformları haricinde genellikle birlikte çalışıyorlar. Charli D’Amelio şu anda TikTok platformundaki en çok takipçiye sahip kullanıcıdır.
 • Boş zamanlarında spor yapmayı ve çim hokeyi oynamayı çok sevdiğini açıklamıştır. Daha önceki yıllarda bir çim hokeyi takımı için oyunculuk yapmıştır.
 • Küçükken bir kaza sonucu kırılan burnu için düzeltici bir ameliyat geçirdi.
 • İlk singlesi ‘Be Happy’ şarkısını 2020 yılının haziran ayında yayınlamıştır. Dixie, şarkının sözlerinin akıl sağlığı ilgili olduğunu açıklamıştır.
 • Üniversite eğitimini yarıda bırakmıştır ve 2019 yılında okulundan ayrılmıştır.

Dixie D’Amelio Favori Şeyleri

Favori RengiKırmızı
Şanslı Sayısı4
Favori YiyecekTahıl gevreği, Tatlılar ve atıştırmalıklar
Favori MüzikSpose – I’m Awesome

Dixie D’Amelio Sevgilisi

Griffin Johnson (2020)
Dixie D’Amelio ve Griffin Johnson çifti kısa süren birlikteliklerinin ardından 2020 yılı temmuz ayında ayrıldılar.

Noah Beck (2020)
Sosyal medya kişiliği ve ünlüsü olan Noah Beck ve Dixie Jane D’Amelio çifti 2020 yılı ekim ayında birlikte olmaya başlamışlardır ve bu birlikteliğin resmiyetini iki taraf da onaylamıştır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu