Ünlülerin Favorileri

Margot Robbie Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Margot Robbie Biyografisi

Margot Robbie biyografisi Robbie’nin, bağımsız Avustralya yapımlarında rol almasıyla, Hollywood’a uzanan hayat hikayesini ve kariyer basamaklarını kapsıyor.

Margot Elise Robbie, 2 Temmuz 1990’da Avustralya’da doğdu ve Gold Coast’ta kardeşleri ve annesi ile birlikte yaşadı. Robbie, Lachlan ve Cameron adında iki erkek kardeş ve Anya adında bir kız kardeşi ile birlikte büyüdü. Margot Robbie, henüz 16 yaşındayken drama eğitimi alıyordu ve birkaç işte birden çalışması gerekiyordu. Bir yıl sonra ise oyunculuk kariyerine devam edebilmek için Melbourne’a taşındı.

2007 yılında, Margot Robbie profesyonel olarak oyunculuğa başladı ve Avustralya’da I.C.U. ve Vigilante gibi birkaç bağımsız filmde rol aldı. Bu dönemler TV dizilerinde küçük roller almaya devam eden Robbie’nin asıl kariyeri “Neighbors” dizisi ile belirlenmiş oldu. Başlangıçta sadece birkaç bölüm için anlaşma imzalanmış olmasına rağmen, Robbie tamamen kadroya girmeyi başardı ve 2008-2011 yılları arasında bu şovda yer almaya devam etti.

Avustralya yapımı “Neighbours” adlı pembe dizinin ardından Robbie, Para Avcısı (The Wolf of Wall Street), Tarzan Efsanesi (The Legend of Tarzan) ve Suicide Squad gibi yüksek bütçeli Hollywood filmlerinde rol aldı. Bu geçiş döneminde kendisini adeta herkese kabul ettirdi.

2015 yılına ise Margot Robbie ve Will Smith birlikte Focus filminde oynadılar. Focus filmi ile Margot Robbie izleyicilerin daha fazla ilgisini çekmeye başladı ve büyük beğeniler toplamaya başladı. 2015 yılında Zachariah’ın Z’si, Suite Francaise ve The Big Short filmlerindeki performansıyla da, Hollywood kapılarını aralamış oldu.

Margot Robbie 2016’da, Whiskey Tango Foxtrot filmi için başrolde Tina Fey’e eşlik etti. Daha sonra Tarzan Efsanesi (The Legend of Tarzan) filminde Tarzan’ın eşi Jane’i oynadı. 2016 yılında yakaladığı bu başarı onu bir diğerine taşıdı.

Margot Robbie 2016 yılı devamında çok sevilen DC Comics filmlerinden Suicide Squad’da Harley Quinn’a hayat verdi. Performansı büyük övgü topladı. 2021 yılında ise Peter Rabbit: Kaçak Tavşan (Peter Rabbit 2: The Runaway) filminin kadrosunda yer alarak çalışmalarına devam ediyor.

Margot Robbie Bilinmeyenleri

  • Robbie, rol aldığı Avustralya pembe dizisi “Neighbours” çekimlerinden önce Melbourne’daki bir Subway restoranında “sandviç sanatçısı” olarak çalışıyordu. Restoran işinden ayrıldıktan aylar sonra ise Subway için bir reklam filmi çekti.
  • Küçük yaşlardan itibaren bir buz hokeyi fanatiği olan Robbie, Avustralya ikliminin buz hokeyine elverişsizliği nedeniyle Avustralya’da yaşadığı süre boyunca çim hokeyi oynamakla yetindi. Amerika Birleşik Devlerine taşındığında ise amatör bir buz hokeyi takımına katıldı.
  • Margot Robbie sekiz yaşındayken annesi tarafından sirk kursuna gönderilmişti ve eğer oyuncu olmasaydı trapezci olacağını söylüyor.
  • Harley Quinn rolüne ilk başta sıcak bakmayan Margot Robbie, daha sonra bu karaktere ısınmış ve ortak noktalar bulmaya çalışmış.

Margot Robbie Favori Şeyleri

Favori RengiKırmızı, beyaz ve mavi
Şanslı Sayısı3
Favori KitapHarry Potter
Favori YemekAvustralya yemekleri, Kivi
Favori FilmiTrue Romance(1993)
Favori ParfümCalvin Klein, Deep Euphoria
Favori Müzik TürüMetal/ Rock
Favori AktrisCharlize Theron

Margot Robbie Sevgilisi

Henry Aitken
Sanat yönetmeni Henry Aitken ve oyuncu Margot Robbie, Zachariah’ın Z’si film setinde tanıştılar ve 2014 Şubat ayında sevgiliydiler.

Alexander Skarsgard
İsveçli aktör, en çok HBO’da yayınlanan True Blood’daki Eric Northman karakteriyle biliniyor. Alexander Skarsgard ve Margot Robbie söylentilere göre 2014 yılında bir araya gelmişlerdi.

Will Smith
Başrollerini Will Smith ve Margot Robbie’nin paylaştığı Focus filmi için bir araya gelen çiftin 2013 yılında birliktelikleri bulunuyor.

Tom Ackerley
İngiliz yönetmen yardımcısı Tom Ackerley ve Margot Robbie, 2014 yılında “Suite Française” setinde tanıştıktan sonra çıkmaya başladılar. Aralık 2016’da evlendiler.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu