Ünlülerin Favorileri

Jennifer Lopez Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Jennifer Lopez Biyografisi

Jennifer Lopez biyografisi müzik ve sinema dünyasında önemli bir isim yapmış Lopez’in yaşamını içeriyor. 24 Temmuz 1969 yılında New York’ta dünyaya gelen Lopez’in kökenleri Porto Riko’ya dayanmaktadır. Lopez’in ailesi orta sınıfa mensup bir ailedir. Müzik ve dans alanına küçük yaşlardan itibaren ilgi duymaya başlayan Lopez, beş yaşındayken şan ve dans dersleri almaya başlamıştır. 7 yaşındayken ise okul ile birlikte turneye çıkmıştır.

Lisenin son senesinde bir film şirketinin küçük roller için oyuncu aradığını öğrenen Lopez buraya başvuru yaptı. Filmde küçük bir rol almayı başaran Lopez böylece oyunculuk kariyerine esasında müzik kariyerinden daha önce adım atmış oldu. Daha sonra Lopez Manhattan’a taşındı ve buradaki bir koroda işe alındı.

Bu esnada dans kariyerine de devam eden Lopez 1991 yılında dansçı olarak sahneye çıktı. İlk profesyonel oyunculuk teklifini ise 1993 yapımı Lost in the Wild filmi ile alan Lopez daha sonra farklı dizilerde de rol aldı. Sinemadaki ilk büyük rolünü ise 1995 yılında My Family filmi ile gerçekleştirdi. Bu filmdeki rolü ile çeşitli ödüller alan Lopez daha sonra farklı filmlerde de rol alsa da bu filmlerdeki performansı beğenilmedi.

Ancak film kariyerine devam eden Lopez bir taraftan da müzik kariyerine başladı. Lopez’in ilk şarkısı 1999 yılında yayınlandı ve kısa sürede dünya genelinde listelere girmeyi başardı. Daha sonra ikinci albümü ile daha da büyük başarı yakalayan Lopez dünyaca ünlü bir isim haline geldi. Lopez ilerleyen yıllarda hem albümler çıkarmaya hem de çeşitli filmlerde rol almayı sürdürdü.

Jennifer Lopez Bilinmeyenleri

Jennifer Lopez bilinmeyenleri hayranlarını şaşkına çevirecek türden;

  • Lopez’in annesinin büyük bir kumar tutkusu bulunuyordu. Hatta bir keresinde annesi 2,4 milyon doları kumarda kaybetmiş, borcunu da kızı ödemek durumunda kalmıştı.
  • Lopez ağzına çok seyrek anlarda içki koyuyor. İçkiye karşı katı tutumu ile biliniyor.
  • İlk kocası ile sadece 11 ay evli kaldı.
  • Lopez teknolojik cihazları kullanırken zorluk yaşıyor.
  • Saçları hiçbir zaman kısa kesilmedi.

Jennifer Lopez Favori Şeyleri

Favori RengiTurkuaz
Favori Sayısı9
Favori KitapPower of Positive Thinking – Norman Vincent
Favori YemekKızarmış tavuk, Brokoli
Favori FilmiWhen Harry met Sally
Favori ParfümPheromone and Barney’s Route Du The
Favori MüzikJames Brown – Get Right

Jennifer Lopez Sevgilisi

Ojani Noa
1997 yılında Noa ile evlenen Lopez 1998’e kadar evliliklerini sürdürdü. Aralarında çeşitli anlaşmazlıklar yaşadığı için çift ayrılmak durumunda kaldılar. Daha sonra Noa, Lopez hakkında bir kitap yazmak isteyince dava açarak Lopez bu durumu durdurdu.

Sean Combs
Ünlü rapçi olan Sean Combs ile 1999 yılında sevgili olan Lopez’in ilişkisi bir silahlı saldırı sonucunda birlikte tutuklanınca son buldu. Lopez hakkında yapılan suçlamalardan kurtulmuş olsa da Combs ile ilişkisini sonlandırdı.

Chris Judd
İkinci evliliği olan Judd ile 29 Eylül 2001 tarihinden Haziran 2002’ye kadar evli kaldı ve bu evliliği de şiddetli geçimsizlik ile son buldu.

Ben Affleck
Ünlü oyuncu olan Affleck ile Kasım 2002 tarihinde nişanlanan Lopez özellikle bu dönemde medyanın oldukça dikkatini çekmeyi başardı. Çift 2004 yılında ayrıldı.

Marc Anthony
2004 yılında sevgili olduğu Marc Anthony ile Lopez aynı yıl evlendi ve 2007 yılında Lopez hamile olduğunu açıkladı. 2008 yılında ise Lopez ikiz bebek dünyaya getirdi. 2012 yılında çift ayrıldı.

Alex Rodriguez
Günümüzde ilişkisini sürdürdüğü isim olan Alex Rodriguez ile 2017 yılından beri sevgili olan Lopez ilişkisinden şimdiye kadar en iyi ilişki şeklinde bahsediyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu