Ünlülerin Favorileri

Bella Thorne Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Bella Thorne Biyografisi

Bella Thorne biyografisi ünlü oyuncunun yaşamına odaklanıyor. 8 Ekim 1997 Pembroke Pines, Floride doğumlu Amerikalı aktris Walt Disney oyuncusu olarak çocuk yaşta aktrislik kariyerine adım atmıştır.

Tam adı Annabella Avery Thorne olan oyuncu bugüne kadar 20’den fazla TV dizisi ve film yapımlarında; 40’tan fazla reklam filmlerinde oyunculuk yapmıştır. Şimdiye kadar en çok Walt Disney’in kanalı Disney Channel’da yayınlanan Shake It Up dizisinde canlandırdığı CeCe rolü ile tanınmıştır.

Dört kardeş arasından en küçüğü olan Bella’nın diğer kardeşleri de oyunculuk ve modellik kariyerlerine sahiptir. Aslen Florida’lı olan Bella Thorne, 2006 yılının başından itibaren ailesiyle birlikte California’da yaşamaya başlamıştır.

Filmografisinde yer alan, oyunculuk yaptığı filmlerden bazıları ise şöyledir;

 • You Get Me-2017
 • Midnight Sun-2018
 • Her & Him-2019
 • Girl-2020
 • Infamous-2020

Bella Thorne Bilinmeyenleri

 • Henüz altı haftalıkken bir aile dergisi için dergi kapağında yer aldı.
 • Disleksi hastasıdır ve kelimeler ile ilgili sorun yaşamak oyunculuk kariyeri boyunca karşısına çıkan bir engel olmamıştır. Aldığı dersler ile disleksi hastalığının kariyeri için bir problem oluşturmasını engellemiştir.
 • Bella aslında doğal bir sarışındır fakat saçlarını kırmızıya boyamayı ve kızıl görünmeyi seviyor. Çoğu insan Bella’yı kırmızı saç rengi ile özdeşleştirmiş durumdadır.
 • Çocuk yaşta başlayan oyunculuk kariyeri boyunca 40 tane reklam filminde yer aldı.
 • Bella bir röportajında küçüklüğünden bugüne kadar hayatı boyunca zorbalığa uğradığını söylüyor.
 • Her zaman sadece kendisini önemsediğini söyler ve başkalarının hakkında ne düşündüğünü ve onları etkilemek konusunda hiçbir endişe duymaz.
 • Oyunculuk seçmelerinde yani kariyerinin ilk zamanlarında, disleksi hastalığı nedeniyle hep gerginlik yaşardı ve aldığı kurslar ve ailesinin tam desteği sayesinde bu gerginliği atlatmaya çalışırdı.
 • İnstagramda vakit geçirmeyi çok seviyor.
 • Yaşadığı ilişkilerin sansasyonel tarafları da bulunmaktadır. Panseksüel olduğunu daha önce açıklayan oyuncu daha önce yakın bir kız arkadaşıyla, daha sonra da set çalışanı kadın arkadaşıyla birliktelikler yaşamıştır. Ayrıca rap müzik şarkıcısı Mod Sun ile birlikteliğini de yine başka bir kız arkadaşı varken açık ilişki şeklinde yaşamıştır.
 • Afrika’daki çocuklara eğitim imkânı, yiyecek ve tıbbi malzeme sağlayan Humane Society, Cystic Fibrosis Foundation ve The Nomad Organization ekipleri için büyük destekler sağlıyor.

Bella Thorne Favori Şeyleri

Favori RengiPembe, yeşil ve mavinin tüm tonları.
Şanslı Sayısı7
Favori YiyecekBaharatlı yemekler, Ravioli
Favori FilmiMean Girls-2004
Favori ParfümWildfox, Liz Claiborne Candies
Favori MüzikLily Allen
Favori AktörChristian Bale

Bella Thorne Sevgilileri

Chandler Parsons
2017’nin başlarında Bella Thorne, birkaç aylığına NBA oyuncusu Chandler Parsons ile birlikte oldu.

Scott Disick
2017 yılında kısa süreliğine birlikte oldular. Neden ayrıldıkları hakkında kamuoyuna bilgi vermekten kaçındılar.

Tana Mongeau
Bella Thorne, 2017 eylül ayında Twitter hesabından internet ünlüsü Tana Mongeau ile çıktığını doğruladı. Bir yıl sonra, çift 2019 şubat ayında sonlarında dostane bir şekilde ayrıldı.

Mod Sun (2017-2019)
Bella Thorne, 2017 yılı ekim ayında Mod Sun ile çıkmaya başladı. Gay Times’ın Şubat 2019 sayısında Thorne, hem Sun hem de Tana Mongeau ile açık bir ilişki içinde olduğunu açıkladı. 15 Nisan’da Tana ile yollarını ayırdıktan iki ay sonra da Mod Sun ile ayrıldılar.

Alex Martini (2019)
Bella Thorne, 6 Ekim 2019’da set yapım asistanı Alex Martini ile çıktığını instagramda açıkladı ve ikili bir süre birlikte oldular.

Benjamin Mascolo (2019-)
2019 yılında çıkmaya başlayan Bella ve Benjamin çifti 2021’in mart ayında nişanlandı.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu