Ünlülerin Favorileri

Úrsula Corberó Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favori Şeyleri, Sevgilisi

Úrsula Corberó biyografisi, La casa de papel dizisiyle tanınıp, Tokio karakterini canlandıran oyuncunun yaşantısını içerir. 11 Ağustos 1989’da Barcelona’da doğan İspanyol aktris Úrsula Corberó Delgado preofesyonel oyunculuk hayatına henüz on üç yaşındayken atılmıştır. Ursula’nın Monica isminde bir kız kardeşi var ve marangoz aileden gelmektedir.

Çok küçük yaşlarda oyunculuk kariyerine girmeyi hedefleyen Úrsula Corberó Delgado ilk olarak reklam filmlerinde oynadı.

Úrsula Corberó Delgado oyunculuk kariyerine TV3 yapımlarından biri olan Ventdelpla için “Sara” karakterine hayat vererek başlamıştır. Bu anlamda yer adlığı ilk gerçek prodüksiyon 2005 yılında oyunculuk yeteneklerini sergilediği Ventdelpla dizisidir.

Eğitimini tamamladıktan sonra İspanyol dizisi Physics or Chemistry çekimlerini gerçekleştirmek için 2008 yılında Madrid’e taşınan aktris bu dizide çok başarılı bir performans sergiledi. Oynadığı “Ruth” karakteriyle Kapital Award ve Top Glamour Award ödüllerini kazandı.

2015 yılı başlarında İspanyol yapımlarda yer almaya devam eden Úrsula Corberó Delgado bir İspanyol durum komedi dizisinde oynamaya başladı. Joaquín Reyes ile birlikte “Anchored” isimli sitcom (durum komedisi)da oynayan Ursula, daha sonra ismini en çok duyurduğu La Casa de Papel dizisi için 2017’de anlaşma imzaladı.

La Casa de Papel ilk olarak Antena 3 isimli İspanyol kanalda yayınlandı. Dizinin büyük başarısı asıl olarak Netflix aracılığı ile dünyaca tanıtılması sayesinde olmuştur. Birçok dil için altyazı seçeneğine sahip platformda La Casa de Papel dizisi için birden fazla sezon anlaşması yapıldı ve Netflix’in en sevilen yapımlarından biri haline geldi.

Úrsula Corberó Delgado’nun canlandırdığı “Tokyo” karakteri ise aykırı ve güçlü kişiliği ile herkesin idolü haline geldi ve dizinin en başarılı başrol karakterlerinden biri olmuştur. Úrsula Corberó Delgado’nun “ Tokyo “ karakterini oynadığı La Casa de Papel dizisi 46. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Drama Dizisi ödülünü aldı. La Casa de Papel dünya çapında bir üne kavuşması ile birlikte İngilizce bir dile sahip olmayıp, orijinal İspanyolca dili ile en çok izlenen yapım ünvanı ile de anılmıştır.

İspanyol film yönetmeni Julio Medem 2018 yılında yayınlanan Kan ağacı, The Tree of Blood (El árbol de la sangre)isimli yapım için Úrsula Corberó Delgado ile anlaşma sağladı ve bu film aktristin bir drama başrolünde oynadığı ilk yapım oldu.

Úrsula Corberó Bilinmeyenleri

  • Oyunculuk kariyerine 13 yaşındayken meslek olarak başladı. Bu onun profesyonel başlangıcı olmuştur.
  • 2008 Physics and Chemistry dram dizisinde canlandırdığı Ruth karakteriyle Kapital Award ve Top Glamour Award ödüllerini kazandı.
  • Úrsula Corberó feministtir.
  • İnstagram hesabı Haziran 2021 itibari ile 21 milyon kişi tarafından takip ediliyor.
  • “Ymas” isimli sanatçılar için daha fazla olanaklar yaratan bir şirketin kurucu ortağı
  • 2020 yılında yayınlanan J. Balvin’in, Dua Lipa, Bad Bunny ve Tainy birlikte çalıştığı UN DIA (ONE DAY) şarkısının video klibinde oynadı.

Úrsula Corberó Favori Şeyleri

Favori RengiMavi
Şanslı Sayısı8
Favori KitapEl amor en los tiempos del cólera
Favori Yemekİtalyan yemekleri, Makarna
Favori ParfümCoco Mademoiselle
Favori ŞarkıcıJeniffer Lopez
Favori AktörChino Darin

Úrsula Corberó Sevgilisi

Israel Rodríguez (2008-2010)
Ursula ve Israel Rodríguez ilişki söylentileri çıktığında bunu gizlediler fakat ilerleyen yıllarda birlikte rol aldığı yapımlar oldu. 2010 yılında resmen ayrılmış oldular.

Maxi Iglesias
Physics or Chemistry dizi çekimlerinde birlikte oldukları söylentileri vardı.

Feliciano López (2011)
5 ay birlikte olan çift kısa bir birliktelik yaşadı.

Chino Darín ( 2018 – )
Chino Darín olarak tanınan Arjantinli oyuncu Ricardo Mario Darín Bas ve Úrsula Corberó Delgado 2018 yılından beri mutlu bir beraberliğe sahip.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu