Ünlülerin Favorileri

Charli D’Amelio Biyografisi, Bilinmeyenleri, Favorileri, Sevgilisi

Charli D’Amelio Biyografisi

Charli D’Amelio biyografisi sosyal medya fenomenin yaşamını kapsıyor. 1 Mayıs 2004 Norwalk, Connecticut doğumlu Amerikalı Charli D’Amelio sosyal medya ve TikTok ünlüsü olarak tanınmaktadır.

2021 yılı itibariyle TikTok sosyal medya platformunda 100 milyondan fazla takipçiye sahip olan D’Amelio için “TikTok’un hükümdar kraliçesi” unvanı verilmiştir. Özellikle en ünlü sosyal medya fenomenleri arasında yer aldığı için dünya çapında tanınan bir isimdir.

Charli, büyük beğeni toplayan dans ve kareografi videoları ile kısa sürede büyük bir ün yakalamıştır ve aynı zamanda TikTok’un en çok takip edilen sosyal medya kişisi olma özelliğine de sahiptir. Yetenekli dansçı kendisi gibi TikTok ünlüsü olan ablası Dixie D’Amelio ile yakınlığı ile biliniyor ve kız kardeşler sık sık sosyal medyada birlikte dans videoları paylaşıyorlar.

Charli D’Amelio’nun net değerinin 4 milyon dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir. Dunkin ‘Donuts ve Hollister gibi şirketlerle yaptığı tüm yeni sponsorluk anlaşmalarıyla genç sosyal medya kişisinin değerinin daha da artacağı ön görülmektedir.

Charli D’Amelio Bilinmeyenleri

 • TikTok yıldızı Charli D’Amelio, herkesin büyük beğenisini kazanan dans videoları ile TikTok’un en büyük yıldızlarından biri haline gelmiştir ve bir sene içinde TikTok platformu içinde 100 milyon takipçi kazanmıştır.
 • Genç dansçının marka çalışmaları ve sponsorluklar da dahil olmak üzere TikTok’ta yaptığı her gönderiden 48.000 dolar kazandığı tahmin edilmektedir.
 • Bir dönem TikTok’un en ünlü ve en büyük içerik oluşturan ekibi The Hype House’a katılmıştır.
 • 1 Mayıs 2004 doğumludur.
 • Charli’nin boyu kendisi gibi TikTok ünlüsü olan ablası Dixie’den daha kısadır.
 • Daha önce TikTok içerik üretici ekip Hype House’un bir parçasıydı ancak ablası Dixie ile birlikte 2020 yılında kendi kariyerlerine odaklanabilmek için Hype House konağından ayrıldılar.
 • TikTok’ta edindiği şöhrete rağmen Connecticut’ta özel bir okulda eğitimine devam etmiştir.
 • Mayıs ayında doğan D’Amelio’nun burcu boğadır.
 • Connecticut, Norwalk’ta doğmuştur ve ailesi daha sonra Los Angeles’a taşınmıştır.
 • TikTok platformuna katıldıktan sadece 6 ay sonra TikTok’un en büyük yıldızlarından biri haline gelmiştir. Jalaiah Harmon tarafından viral olan ‘Renegade’ kategorisi dahil olmak üzere gerçekleştirdiği koreografi ve dans videoları sayesinde 5 milyon takipçi edindi.
 • 2020 yılında yayınlanan Super Bowl reklamında oynamıştır ve bu deneyimiyle bir reklam filmine çağrılan ilk TikTok yıldızı ünvanına sahiptir.
 • Charli’nin babası Marc D’Amelio bir politikacıdır ve Marc D’Amelio 2018’de Connecticut Eyalet Senatosu için çalışmıştır.
 • Hype House konağı ekibinden Chase Hudson’la çıkıyordu, ancak ikili 2020’de birtakım suçlamalardan dolayı ayrılmıştır.
 • Charli, TikTok’a platformuna katılmadan önce profesyonel bir dansçıydı. 3 yaşında dans etmeye ve 5 yaşında yarışmalara katılmaya başlayan Charli’nin dansçı kimliği çocukluğundan beri sürmektedir.
 • Dans performanslarını izleyip Charli’ye hayran kalan Bebe Rexha, Jonas Brothers’ın Barclays Center’daki açılış şovu için sahneye çıkması ve onunla birlikte performans sergilemesi için kendisine teklifte bulunmuştur.
 • Charli D’Amelio ve ailesi önümüzdeki günler için kendi realite şovunu yapmaya hazırlanıyor. O ve kız kardeşi Dixie, ebeveynleri ile birlikte TV ekranları için kendi realite şovlarının yapımını üstlenecekler.

Charli D’Amelio Favori Şeyleri

Favori RengiMor
Uğurlu Sayısı8
Favori YemekTavuk kanadı ve spagetti, Mısır gevreği
Favori MüzikMegan Thee Stallion – Hot Girl Summer ft. Nicki Minaj & Ty Dolla $ign

Charli D’Amelio Sevgilisi

Chase Hudson (2019-2020)
Charli D’Amelio Hype House konağı ekibinden Chase Hudson’la çıkıyordu, ancak ikili 2020’de birtakım suçlamalardan dolayı ayrılmıştır. Bunun dışında ünlü fenomen ilişkilerini kameralardan uzakta yaşamayı tercih ediyor.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu