Ünlü Bilgileri

Miranda Lambert Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Miranda Leigh Lambert
Doğum Tarihi: 10 Kasım 1983
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı

Miranda Lambert, 10 Kasım 1983 yılında ABD’de dünyaya geldi. Rick ve Bev (kızlık soyadı Hughes) Lambert’in kızıdır. Lindale, Teksas’ta büyüdü. Adını büyük büyükannesi Lucy Miranda’dan almıştır. Bir erkek kardeşi vardır. İrlandalı ve Kızılderili kökenlidir. Anne ve babası, Bev Southern Methodist Üniversitesi’ndeki kampa katılırken tanıştı. Rick kampüste gizli bir narkotik memuruydu ve birkaç yıl aradan sonra tekrar bir araya geldiler.

Rick ve Bev daha sonra özel dedektif oldular ve hatta Başkan Bill Clinton’ın görevden alınmasıyla ilgili yüksek profilli bir davada çalıştılar. Petrol krizi Teksas’taki ekonomiyi hafiflettikten sonra ailesi her şeyini kaybetti. Krizin ardından işler düzeldi ve ebeveynleri inanç temelli bir hizmete başladı ve evlerini aile içi şiddet mağdurları ve çocukları için bir sığınak olarak sundu. Miranda, bu deneyimin müziğine ilham oldu ve “Gunpowder & Lead” şarkısının bunun bir yansıması olduğunu söyledi.

Lambert, lisedeyken “The Texas Pride Band” ile profesyonel şarkıcılık kariyerine başladı. Ayrıca, Elvis Presley ve Willie Nelson gibi efsaneleri sunan ve Brooks & Dunn’ın house grubu olarak başladığı yer olan Longview, Teksas’taki Reo Palm Isle’da house grubunun önünde yer aldı. 2001 yılının başlarında kendi adını taşıyan ilk albümünü yayımladı.

2003’te, USA Network’te yayınlanan bir şarkı yarışması olan Nashville Star adlı televizyon programında üçüncü oldu. Solo kariyerinin dışında, 2011 yılında Ashley Monroe ve Angaleena Presley ile birlikte kurulan Pistol Annies’in bir üyesidir. Lambert, Grammy Ödülleri, Country Müzik Ödülleri Akademisi ve Country Müzik Birliği Ödülleri ile onurlandırıldı. Lambert, tarihteki tüm sanatçılarından daha fazla Country Müzik Ödülü’ne sahiptir.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 163 Cm

Kilo

Kilosu: 62 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 94-68.5-89 cm

Burcu

Akrep

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu