Ünlü Bilgileri

Millie Bobby Brown Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Millie Bobby Brown
Doğum Tarihi: 19 Şubat 2004
Meslek: Aktrist

Millie Bobby Brown, 19 Şubat 2004 yılında İspanya’da dünyaya geldi. İngiliz anne-baba Kelly ve Robert Brown’ın dört çocuğundan üçüncüsü. Dört yaşındayken ailesi Bournemouth, Dorset’e, dört yıl sonra da Windermere, Florida’ya taşındı. Tek kulağında kısmi işitme ile doğdu ve birkaç yıl içinde o kulaktaki tüm işitme duyusunu kademeli olarak kaybetti.

2013’te Brown, ABC’nin fantastik drama dizisi Once Upon a Time in Wonderland’da konuk oyuncu olarak ilk kez oyunculuk kariyerine başladı. 2014’te BBC America paranormal drama-gerilim dizisi Intruders’ta Madison O’Donnell karakterini canlandırdı. 2016’da Brown, Netflix bilim kurgu korku dizisi Stranger Things’te Eleven’ı (‘El’) canlandırmaya başladı. Rolüyle eleştirmenlerin beğenisini kazandı ve Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu dalında Screen Actors Guild Ödülü’ne ve Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Dalında Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi. Rol arkadaşlarıyla Drama Dizisinde En İyi Performans dalında Screen Actors Guild Ödülü’nü kazandı ve 43. Stranger Things’in ikinci sezonunda ki Eleven rolüyle 2018’de ikinci Emmy adaylığını aldı.

Kasım 2016’da Brown, Sigma ve Birdy’nin “Find Me” şarkısının video klibinde rol aldı. Kasım 2016’dan bu yana Citigroup’un ticari reklamlarında yer aldı. Ocak 2017’de Calvin Klein’ın By Appointment kampanyasında modellik kariyerine başladı. Ertesi ay IMG Models ajansıyla sözleşme imzaladı. 2018 yazında İtalyan markası Moncler’in kampanyasında yer aldı. 2018’de UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak atanan en genç kişi olduğu açıklandı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

163 Cm

Kilo

46 Kg

Vücut Ölçüleri

84-58,5-86 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu