Ünlü Bilgileri

Kareena Kapoor Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kareena Kapoor Khan
Doğum Tarihi: 21 Eylül 1980
Meslek: Aktris

Kareena Kapoor, 21 Eylül 1980 yılında Hindistan’da dünyaya geldi. Randhir Kapoor ve Babita’nın (kızlık soyadı Shivdasani) küçük kızı; ablası Karisma aynı zamanda bir oyuncu. Babası tarafından Pencap kökenli ve annesi Sindhi ve İngiliz asıllı. Küçük yaştan itibaren filmlere ilgili olması, oyunculuğa olan ilgisini arttırdı. Özellikle Nargis ve Meena Kumari’nin çalışmalarından ilham aldı. Ailesinin oyunculuk geçmişine rağmen, babası kadınların filmerlde oynamasına izin vermedi çünkü bunun ailedeki kadınların geleneksel annelik görevleri ve sorumluluklarıyla çelişeceğine inanıyordu. Bu durum anne ve babası arasında fikir ayrılığına yol açtı ve ayrıldılar. Daha sonra Ablası Karisma, 1991 yılında bir oyuncu olarak giriş yapana kadar kızlarını desteklemek için çeşitli işlerde çalışan anneleri tarafından büyütüldü. Birkaç yıl ayrı yaşadıktan sonra, ailesi Ekim 2007’de barıştı.

Kapoor, Mumbai’deki Jamnabai Narsee Okulu’na, ardından Dehradun’daki Welham Kız Okulu’na gitti. Welham’dan mezun olduktan sonra Mumbai’ye döndü ve Mithibai Koleji’nde iki yıl ticaret okudu. Kapoor daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Harvard Yaz Okulu’nda mikrobilgisayarlarda üç aylık bir yaz kursuna kaydoldu. Daha sonra hukuka ilgi duydu ve Mumbai Devlet Hukuk Fakültesi’ne kaydoldu; bu dönemde uzun süreli bir okuma tutkusu geliştirdi. Ancak, ilk yılını tamamladıktan sonra, oyunculukla ilgilenmeye karar verdi, ancak daha sonra eğitimini tamamlayamadığı için pişman oldu. Hindistan Film ve Televizyon Enstitüsü (FTII) üyesi Kishore Namit Kapoor’un rehberliğinde Mumbai’de bir oyunculuk enstitüsünde eğitim almaya başladı.

Enstitüde eğitim alırken, Kapoor, Rakesh Roshan’ın Kaho Naa’sında başrolü oynadı. JP.Dutta’nın savaş draması Refugee’de Abhishek Bachchan ile birlikte o yıl çıkış yaptı. 1971 Hint-Pakistan savaşı sırasında geçen Kapoor, Bachchan’ın karakterinin aşık olduğu Bangladeşli bir kız olan Naaz olarak tanıtıldı. Refugee, Hindistan’da orta dereceli bir gişe başarısı elde etti ve Kapoor’un performansı ona En İyi Kadın Oyuncu Dalında Filmfare Ödülü kazandırdı.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 163 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91.5-66-86 cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu