Ünlü Bilgileri

Kelly Clarkson – Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kelly Brianne Clarkson
Doğum Tarihi: 24 Nisan 1982
Meslek: Şarkıcı & Aktris & Yazar

Kelly Clarkson, 24 Nisan 1982 yılında ABD’de dünyaya geldi. İngilizce öğretmeni Jeanne Ann (kızlık soyadı Rose) ve eski bir mühendis olan Stephen Michael Clarkson’ın kızıdır. Jason adında bir erkek kardeşi ve Alyssa adında bir kız kardeşi ile üç çocuğun en küçüğüdür. Clarkson’un ayrıca babasının ikinci evliliğinden iki küçük üvey erkek kardeşi vardır.

Anne ve babası o altı yaşındayken boşandı, bunun üzerine erkek kardeşi babalarının yanına gitti, kız kardeşi teyzesi ile yaşamaya gitti ve kendisi de annesiyle kaldı. Clarkson’ın annesi daha sonra Jimmy Taylor ile yeniden evlendi.

American Idol’ün ilk sezonunu kazandıktan sonra 2002’de şöhrete yükseldi ve RCA Records ile rekor bir anlaşma kazandı. Clarkson’ın ilk single’ı “A Moment Like This”, ABD Billboard Hot 100 listesinde zirveye yerleşti ve 2002’de ülkenin en çok satan single’ı oldu. Ardından, ilk stüdyo albümü Thankful (2003) piyasaya sürüldü. Idol yönetimiyle yollarını ayırdı ve ikinci albümü Breakaway (2004) için pop rock müziğine geçti. “Since U Been Gone” ve “Because of You” gibi çok sayıda ilk 40 radyo bir numaralı single’ının ardından albüm dünya çapında 12 milyondan fazla kopya sattı ve Clarkson’a iki Grammy Ödülü kazandırdı.

Clarkson dünya çapında 25 milyondan fazla albüm ve 45 milyon single sattı. Billboard Hot 100 listesinde 29 şarkı, üç bir numaralı şarkı ve Top 10 listesinde on bir şarkı ile yer aldı. Üç Grammy Ödülü, üç MTV Video Müzik Ödülü, dört Amerikan Müzik Ödülü, iki Academy of Country Müzik Ödülü ve bir Gündüz Emmy Ödülü bulunmaktadır. The Voice adlı yarışma serisinde koç olarak görev yapıyor ve The Kelly Clarkson Show talk show’da sunuculuk yapıyor.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

Boyu: 161 Cm

Kilo

Kilosu: 75 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91-71-97 Cm

Burcu

Boğa

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu