Ünlü Bilgileri

Elsa Pataky Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Elsa Lafuente Medianu
Doğum Tarihi: 18 Temmuz 1976
Meslek: Model & Aktris

Elsa Pataky, 18 Temmuz 1976 yılında ABD’de dünyaya geldi. İspanyol biyokimyacı José Francisco Lafuente ve Romen ve Macar kökenli bir gazeteci olan Cristina Medianu Pataky’nin kızlarıdır. Sinematografik yönetmen Cristian Prieto Medianu adında küçük bir üvey kardeşi vardır. Anneannesi Rosa Pataky’ye saygı duymak için Macar soyadı ‘Pataky’yi kullanıyor. Pataky, gazetecilik okuyan ve oyunculuk dersleri alan Universidad CEU San Pablo’ya katıldı. İspanyolca ve Romence’ye ek olarak, İngilizce, İtalyanca, Portekizce ve Fransızca bilmektedir.

Pataky, Madrid tiyatro şirketi Teatro Cámara de Ángel Gutiérrez’in bir üyesiydi. Sonunda, Al salir de clase adlı televizyon dizisinde rol aldığında okulu bıraktı. Gaspar Hidalgo’nun kupa eşi ve Kaptan Grisham’ın metresi olan Queen of Swords (2000) adlı televizyon dizisinin kadrosunda yer aldı, ancak 22 bölümden sadece 14’ünde yer aldı. Ayrıca Los Serrano televizyon dizisinde, öğrencisi Marcos’a (Fran Perea) aşık olan öğretmen Raquel’i canlandırdı. 10’dan fazla İspanyol filminde rol aldı ve Fransız filmi Iznogoud’da (2004) rol aldı. Ayrıca Maxim’in Ağustos 2006 sayısının kapağında yer aldı.

2004-2006 yılları arasında Fransız aktör Michaël Youn ile çıktı. 2006 yılında Amerikalı aktör Adrien Brody ile çıkmaya başladı. Çift 2009 yılında ayrıldı. 2010’un başlarında Avustralyalı aktör Chris Hemsworth ile çıkmaya başladı. Pataky ve Hemsworth 2010 yılında Noel tatili sırasında evlendi. Birlikte üç çocukları vardır: Mayıs 2012’de doğan India Rose adında bir kızı ve Mart 2014’te doğan ikiz oğulları Tristan ve Sasha. 2015’te Pataky ve Hemsworth, Los Angeles’tan memleketi Avustralya’daki Byron Bay’e taşındılar.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Boyalı Sarışın

Boyu

Boyu: 161 cm

Kilo

Kilosu: 53 kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 87-61-84 cm

Burcu

Yengeç

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu