Ünlü Bilgileri

Uzo Aduba Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Uzoamaka Nwanneka Aduba
Doğum Tarihi: 10 Şubat 1981
Meslek: Aktris

Uzo Aduba, 10 Şubat 1981 yılında ABD’de dünyaya geldi. Nijerya’lı bir ailenin kızıdır. Medfield, Massachusetts’te büyüdü ve 1999’da Medfield Lisesi’nden mezun oldu. Boston Üniversitesi’nde klasik ses eğitimi aldı ve atletizm dalında yarıştı. Ailesini bir “spor ailesi” olarak tanımlıyor. Küçük kardeşi Obi, Massachusetts Amherst Üniversitesi’nde hokey oynadı ve altı sezon profesyonel olarak oynamaya devam etti.

Aduba, oyunculuğuyla ilk kez 2003 yılında Olney Theatre Center for the Arts’taki Translations of Xhosa performansıyla bir Oyunda Üstün Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Helen Hayes Ödülü adaylığı kazanmasıyla tanındı. Aduba, Amphiarus karakterini 2006’da New York Tiyatro Atölyesi’nde ve 2008’de yine La Jolla Playhouse’da canlandırdı. 2007’de, İmparatorluk Tiyatrosu’nda Helen Edmundson’ın Coram Boy uyarlamasında Toby’yi canlandırarak Broadway’deki ilk çıkışını yaptı. İlk televizyon çıkışı 2012’de Blue Bloods’da hemşire olarak oldu.

Yaklaşan romantik drama filmi Really Love’da da rol aldı. Ekim 2020’de Aduba, HBO dizisi In Treatment’ın dördüncü sezonunda terapist Dr. Brooke Lawrence rolünü üstlendi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Siyah

Boyu

Boyu: 170 Cm

Kilo

Kilosu: 65 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91.5-76-96.5 cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu