Ünlü Bilgileri

Lali Espósito Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Mariana Espósito
Doğum Tarihi: 10 Ekim 1991
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Aktris

Lali Espósito, 10 Ekim 1991 yılında Arjantin’de dünyaya geldi. Oyuncu ve şarkıcı olarak kariyerine 2003 yılında yapımcı Cris Morena’nın ürettiği çocuk telenovela Rincón de Luz’un kadrosuna katılarak başladı. 2007’den 2012’ye kadar Espósito, Casi Ángeles’in diğer dört oyuncu kadrosuyla birlikte teen angels grubunun bir parçasıydı. Uluslararası alanda ticari olarak başarılı olan grup, Arjantin ve İsrail, İspanya, İtalya ve Latin Amerika gibi ülkelere turneye çıktı.

2011 yapımı cuando me sonreís dizisindeki rolü ve Buenos Aires yapımı The Crucible’daki Abigail Williams rolüyle 2012’de Mariano Martínez ve Federico Amador ile birlikte la pelea de mi vida’da ilk kez rol aldı. Ocak 2013’te Adrián Suar’ın karakterinin kızı olarak solamente Vos dizisinde rol aldı. İlk solo stüdyo albümü A Bailar, 21 Mart 2014’te pop ve EDM’den etkiyle yayımlandı.

Espósito’nun ödülleri arasında beş Gardel Ödülü, dört MTV Avrupa Müzik Ödülü, bir Kids’ Choice Ödülü, on üç Arjantin Çocuk Seçimi Ödülü, altı MTV Millennial Ödülü, bir Heat Latin Müzik Ödülü, bir Martin Fierro Ödülü, bir Tato Ödülü ve Billboard Latin Müzik Ödülleri, Premios Lo Nuestro ve Seul Uluslararası Drama Ödülleri adaylıkları yer almaktadır. 2015 yılında Infobae, Espósito’yu Arjantin’in en etkili 10 kadınından biri seçti.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi (Doğal)

Boyu

Boyu: 154 Cm

Kilo

Kilosu: 50 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-61-86 cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu