Ünlü Bilgileri

Dakota Fanning – Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Hannah Dakota Fanning
Doğum Tarihi: 23 Şubat 1994
Meslek: Aktris & Model

Dakota Fanning, 23 Şubat 1994 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Covington’da montessori okuluna gitti. Annesi Heather Joy (kızlık soyadı Arrington) profesyonel olarak tenis oynadı ve babası Steven J. Fanning ikinci ligde beyzbol oynadı ve şu anda Los Angeles, Kaliforniya’da elektronik satıcısı olarak çalışıyor. Anne tarafından dedesi eski Amerikan futbolcu Rick Arrington, teyzesi ise eski ESPN muhabiri Jill Arrington’dır. Arrington ailesinin önemli ataları arasında centilmen çiftçi William Farrar sayılmaktadır. Dakota, Elle Fanning’in ablasıdır. Her ikisi de Güney Baptist’te büyüdü.

Fanning küçük bir çocukken Woodstock, Georgia’daki Towne Lake Arts Center’da küçük oyunlarda rol aldı. 1999 yılında, beş yaşındayken, profesyonel oyunculuk kariyerine başladı ve tide televizyon reklamında rol aldı. Fanning daha sonra CSI: Crime Scene Investigation, The Practice ve Spin City gibi televizyon dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldı. Ayrıca Ally McBeal ve The Ellen Show’un baş karakterlerini genç kızlar olarak canlandırdı. 2001’de Fanning, kızının velayeti için savaşan zihinsel engelli bir adamın hikayesi olan I Sam filminde Sean Penn’in karşısında başrol oynadı. Filmdeki rolüyle Fanning, yedi yaşında olan Screen Actors Guild Ödülü’ne aday gösterilen en genç kişi oldu. Ayrıca broadcast film critics association tarafından performansıyla En İyi Genç Erkek Oyuncu/Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Fanning, 2017’de Neil Blomkamp’ın Zigote filminde Blomkamp’ın Oats Studios’ta gösterime giren deneysel kısa film serisinin bir parçası olarak rol aldı. 2018’de vizyona giren Ocean’s 8 adlı düsken komedisinde cameo rolünü oynadı. Aralık 2019’da Fanning ve kız kardeşi Elle Fanning’in Kristin Hannah’Nın 2015 tarihli romanı The Nightingale’in uyarlamasında birlikte rol alacakları açıklandı.

Haziran 2011’de, Fanning Studio City, Kaliforniya’daki Campbell Hall School’dan mezun oldu e burada okul ruhu amigo takımı kadrosuna katıldı ve iki kez mezuniyet kraliçesi seçildi.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

163 Cm

Kilo

50 Kg

Vücut Ölçüleri

84-61-86 Cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu