Ünlü Bilgileri

Evanna Lynch Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Evanna Patricia Lynch
Doğum Tarihi: 16 Ağustos 1991
Meslek: Aktris & Model

Evanna Lynch, 16 Ağustos 1991 yılında İrlanda’da dünyaya geldi. Emily ve Mairead adında iki ablası ve Patrick adında bir erkek kardeşi vardır. Lynch çocukken Harry Potter serisini okudu ve hayranı oldu yazar J. K. Rowling’e mektup gönderdi. Haziran 2004’e kadar Termonfeckin’deki Cartown Ulusal Okulu’na gitti ve daha sonra babasının müdür yardımcısı olduğu Drogheda’daki Our Lady’s College’a taşındı. 2008’de Lynch, Glasnevin’de yetenekli gençler için bir yaz okulu olan İrlanda Yetenekli Gençlik Merkezi’nde spekülatif kurgu ve drama eğitimi aldı. Lynch iki yıl boyunca anoreksiya hastasıydı, 11 yaşından 13 yaşına kadar.

Lynch, Harry Potter filmlerinde rol almasını, Harry Potter kitap serisine olan saplantısına borçludur. Haziran 2003’te beşinci kitap Order of the Phoenix’in yayımı sırasında 11 yaşında hastaneye kaldırıldı ve ailesi kitabın yayıncısına ve hastaneye danıştı. Lynch’in bir saatliğine ayrılmasına ve kitabın imzalı serisini almasına izin verildi. Bazıları J. K. Rowling ile daha önceki yazışmalarının oyuncu seçimi kararının arkasında önemli bir etken olduğunu belirtse de, bu teori hem Lynch hem de Rowling tarafından yalanlandı ve yapımcılar Lynch’in adını söyleyene kadar Rowling’in Lynch’in Luna Lovegood rolünde rol aldığından haberi olmadığını açıkladı. Lynch rolü Harry Potter’ın birçok hayran sitesinden birinde yapılan seçmeleri okuyarak ve seçmelere katılarak rolü kaptı.

Ocak 2006’da Lynch, Harry Potter ve The Order of the Phoenix filmlerinde Luna Lovegood rolü için Londra’da oyuncu seçmelerinde seçmelere katıldı 15.000 kızın katıldığı seçmelere katıldıktan sonra ve ardından başrol oyuncusu Daniel Radcliffe ile yapılan bir denemeden sonra, 14 yaşında oyuncu kadrosuna alındı. Harry Potter serisinden önce hiç profesyonel olarak oynamamıştı. Harry Potter ve The Order of the Phoenix, Lynch’in 2007’deki ilk ekran performansıydı. Dünya çapında 938 milyon dolar alan film, gişe hasılatı elde etti ve genel olarak olumlu eleştiriler aldı.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Boyalı Sarışın

Boyu

Boyu: 158 Cm

Kilo

Kilosu: 54 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-61-89 Cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu