Ünlü Bilgileri

Dascha Polanco Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Dascha Yolaine Polanco
Doğum Tarihi: 3 Aralık 1982
Meslek: Aktris

Dascha Polanco, 3 Aralık 1982 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde dünyaya geldi. Genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Sunset Park, Brooklyn ve Miami’de tamirci olan babası ve güzellik uzmanı annesi tarafından büyütüldü. Polanco, üç çocuğun en büyüğüdür; erkek ve kız kardeşi vardır. Polanco’nun bir kızı ve bir oğlu olmak üzere iki çocuğu var. Kızı, Orange is the New Black’in beşinci sezonunda Polanco’nun karakterinin daha genç bir versiyonunu canlandırdı.

Polanco, erken yaşlardan beri bir oyuncu olmayı istedi ancak “kilosu nedeniyle seçmelere her zaman şüphe duydu”, bu nedenle Hunter College’da psikoloji alanında lisans derecesini tamamladı. Üniversiteden sonra hemşire olmak amacıyla sağlık sektöründe çalışmaya başladı. Bronx’taki Montefiore Tıp Merkezi’nde hastane idaresinde çalışıyordu, hemşirelik okurken tekrar oyuncu olmaya cesaret edince, oyunculuk stüdyosuna kaydoldu. New York’taki BH Stüdyoları’na gitti ve yetenek ajansı Shirley Grant Management ile sözleşme imzaladı. İlk oyunculuk deneyimi Unforgettable ve NYC 22 televizyon dizilerinde küçük rollerdi.

2012’de Polanco, Netflix dizisi Orange Is the New Black’te dayanara “Daya” Diaz rolünde rol aldı. 2013’te Bağımsız Film Gimme Shelter’da rol aldı ve dizinin ikinci sezonunda Orange Is the New Black’teki rolüne geri döndü.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 79Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 104-76-107 cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu