Ünlü Bilgileri

Alicia Keys Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Alicia Augello Cook
Doğum Tarihi: 25 Ocak 1981
Meslek: Şarkıcı

Alicia Keys, 25 Ocak 1981 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Avukat ve yarı zamanlı bir oyuncu olan Teresa Augello’nun tek çocuğu ve uçuş görevlisi olan Craig Cook’un üç çocuğundan birisi. Keys’in babası Afrikalı Amerikalı ve annesi İtalyan kökenli. Keys ayrıca İskoçya veya İrlandalı soyları olduğunu belirtiyor. Keys’in babası iki yaşındayken ayrıldı ve daha sonra Hell’s Kitchen’da annesi tarafından büyütüldü. Keys, erken çocukluktan itibaren müzik ve şarkı söylemeyi severdi. Annesini Pazar sabahları Thelonious Monk, Billie Holiday, Ella Fitzgerald ve Louis Armstrong gibi sanatçıların caz kayıtlarını çaldıklarını, erken yaşta dinlediği müzikler müziğe olan ilgisini ve duygusal bağlantısını etkilemede etkili olduğunu söyledi. Keys’in annesi onu müzik, dans, tiyatro ve jimnastik de dahil olmak üzere farklı ders dışı etkinliklere katılmaya teşvik etti. Müzik, dans ve tiyatro dersleri aldığı ve koroda uzmanlaştığı 12 yaşında Profesyonel Sahne Sanatları Okulu’na kaydoldu. Preteen yıllarında, Keys ve bas çalan arkadaşı ilk grubunu oluşturdu, ancak ikisi de “pop şarkılarının nasıl çalıştığı hakkında çok fazla şey bilmiyordu”. Keys , gençlik yıllarında Harlem’de daha fazla zaman geçirdi . Müzikal keşfini genişlettiği mahalledeki kültürel ve ırksal çeşitlilikle bağlantı kurdu ve karakteri de sağlamlaştı. “Harlem beni pek çok şekilde yetiştirdi,” dedi Keys. “[Bu] bana nasıl hızlı düşünüleceğini, oyunu nasıl oynayacağımı … bana liderliği, ihtiyaç duyduğunuzda kötü durumlardan nasıl başa çıkacağımı, kendimi nasıl tutacağımı öğretti.” dedi.
Klasik eğitimli bir piyanist olan Keys, 12 yaşında şarkı bestelemeye başladı ve 15 yaşında Columbia Records ile sözleşme imzaladı. Sözleşmeye itiraz ettikten sonra Arista Records ile anlaştı ve daha sonra ilk albümü Songs in A Minor’u 2001 yılında J Records ile birlikte piyasaya sürdü. Albüm eleştirel ve ticari olarak başarılı oldu ve ilk Billboard Hot 100 numaralı tek single’ı ” Fallin ‘ ‘ ve dünya çapında 16 milyondan fazla sattı. Albüm, Keys beş Grammy Ödülü kazandırdı.

Keys, 2008’e kadar uzun zamandır arkadaşı ve işbirlikçisi Kerry Brothers Jr. ile çıkmaktaydı. Keys daha sonra hip hop sanatçısı-yapımcı Swizz Beatz ile çıkmıştı. Gençliğinden beri birbirlerini tanıyan Keys ve Beatz, Mayıs 2010’da nişanlandıklarını ve ilk çocuklarını beklediklerini açıkladılar. Doğmamış çocuklarını Johannesburg’un Illovo banliyösünde kutsamaları için Zulu töreni düzenlediler. 31 Temmuz 2010’da Akdeniz yakınlarındaki özel bir törenle evlendiler. Keys, Ekim 2010’da oğlu Egypt Daoud Dean’i dünyaya getirdi. Aralık 2014’te ikinci oğulları Genesis Ali Dean’i dünyaya getirdi.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

168 Cm

Kilo

57 kg

Vücut Ölçüleri

86-66-97 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu