Ünlü Bilgileri

Catherine Zeta-Jones Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu

Tam Adı: Catherine Zeta-Jones Douglas
Doğum Tarihi: 25 Eylül 1969
Meslek: Aktris

Catherine Zeta-Jones, 25 Eylül 1969 yılında İngiltere’de dünyaya geldi. Tatlı fabrikası sahibi olan David Jones ve terzi eşi Patricia’nin (née Fair) kızı olarak dünyaya geldi. Babası Gallerli, annesi İrlanda Katolik kökenlidir. Adını büyükannesi Zeta Jones ve Catherine Fair’den almıştır. David adında bir ağabeyi ve lyndon adında bir erkek kardeşi vardır. Hiperaktif bir çocuk olduğu için annesi onu dört yaşındayken Hazel Johnson Dans Okulu’na gönderdi.

Çocukken Annie ve Bugsy Malone müzikallerinin West End yapımlarında rol aldı. Londra’daki Arts Educational Schools’da müzikal tiyatro eğitimi aldı ve 1987 yapımı 42nd Street prodüksiyonunda başrol ile sahne atılımını yaptı. Daha sonrasında Los Angeles’e taşındı.

Zeta-Jones, Aksiyon filmi The Mask of Zorro (1998) ve Entrapment (1999) gibi seks cazibesini vurgulayan rollerle Hollywood’da kendini kanıtlamıştır. Traffic (2000) ‘de intikam peşinde koşan hamile bir kadın ve Chicago müzikalinde (2002) cani bir şarkıcı rolüyle beğeni topladı; ikincisi için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi ve BAFTA Ödüllerini kazandı.

Zeta-Jones, Akademi Ödülü, İngiliz Akademi Film Ödülü ve Tony Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül aldı ve 2010 yılında film ve insani yardım çabaları için Britanya İmparatorluğu Nişanı (CBE) Komutanı olarak atandı. Amerikalı aktör Michael Douglas ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

Göz Rengi

Açık Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 170 Cm

Kilo

Kilosu: 61 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 91,5-63.5-91.5 cm

Burcu

Terazi

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu