Ünlü Bilgileri

Sarah Hyland Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Sarah Jane Hyland
Doğum Tarihi: 24 Kasım 1990
Meslek: Aktris

Sarah Hyland, 24 Kasım 1990 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Hyland, Melissa Canaday ve Edward James Hyland’ın kızı olarak Manhattan, New York’ta doğdu. Aktör Ian Hyland’ın kız kardeşidir. Manhattan’daki Profesyonel Sahne Sanatları Okulu’na gitti. Hyland, 1997’de Private Parts filminde Howard Stern’in kızı rolünden beri oyunculuk yapıyor. 1999’da NBC’de Annie ve Maddie Healy’nin Lipstick Jungle filminde Molly gibi rolleri canlandırdı. 2009’dan beri Hyland, ABC sitcomu Modern Family’de Haley Dunphy’yi canlandırdı ve dizinin geri kalanıyla birlikte 2011’den 2014’e kadar her yıl Komedi Dizilerinde En İyi Performans dalında Screen Actors Guild Ödülü’nü kazandılar. 2011’de, Hyland Disney Channel Orijinal Film Geek Charming’te rol aldı.

2012’de Hyland, Struck by Lightning filminde yer aldı. Eylül 2012’de Dianna Agron ve Gabby Douglas ile birlikte Nintendo 3DS reklam kampanyasında yer aldı. Hyland’ın sahne ettiği diğer müzikal projeler ve tiyatro prodüksiyonları şunlardır: Kerrigan-Lowdermilk Concert (2013), Hair (2014 Hollywood Bowl uyarlaması), The Unauthorized Musical Parodi of Scream (2014 Rockwell Table & Stage’de oyun) ve Jenna Ushkowitz ve Samantha Futerman tarafından oluşturulan Kindred Foundation for Adoption (2015 bağış gecesi). 2016’da The Chainsmokers’ın “Closer” ve Maroon 5’ın “Don’t want to Know” gibi Boyce Avenue ile şarkılar seslendirdi, her ikisi de Boyce Avenue albümü Cover Sessions, Vol. 4’te yer aldı. 2019 Teen Choice Ödülleri’nde Jordan McGraw (Dr. Phil’in oğlu) ile birlikte “Met At a Party” adlı ilk performansını seslendirdi. Single 9 Ağustos 2019’da Republic Records aracılığıyla yayımlandı.

Hyland’a küçük bir çocukken böbrek displazisi teşhisi konuldu ve Nisan 2012’de babasından böbrek nakli yapıldı. Bu böbrek birkaç yıl sonra iflas etti ve eylül 2017’de küçük kardeşi Ian tarafından bağışlanan ikinci böbrek nakli oldu. Aralık 2018’de Hyland, Self dergisinde yayınlanan bir makalesinde, ailesine yük olduğunu düşündüğü için intihar etmeyi düşündüğünü ve babasının böbreğini vücudu reddettiği için kendini suçladığını söyledi. Doğumundan bu yana, çok sayıda böbrek ameliyatı ve endometriozis tedavisinde laparoskopik cerrahi de dahil olmak üzere sağlığını iyileştirmek için 16 ameliyat geçirdi.

Hyland, Geek Charming’deki rol arkadaşı Matt Prokop ile 2010’da tanıştıktan sonra birkaç yıl çıktı. Hyland şu anda Wells Adams ile nişanlıdır.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

157 Cm

Kilo

47 Kg

Vücut Ölçüleri

86-61-86 Cm

Burcu

Yay

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu