Ünlü Bilgileri

Emily Blunt Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Emily Olivia Leah Blunt

Doğum Tarihi: 23 Şubat 1983

Meslek: Aktrist

Emily Blunt, 23 Şubat 1983 yılında İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Eski bir aktris ve öğretmen olan Joanna ve avukat Oliver Blunt’ın (QC) dört çocuğundan ikincisidir. Kardeşleri Felicity, Sebastian ve Susannah’dır. Dedesi Tümgeneral Peter Blunt, amcalarından biri ise Reigate’in Muhafazakar Milletvekili Crispin Blunt’tır. 7 yaşından 14 yaşına kadar Blunt kekemelik sorunları yaşadı. Bir okul öğretmenine oyunculuk yoluyla kekemeliği tedavisinde yardım ettiği için ona teşekkür etmekte. Amerikan Kekemelik Enstitüsü’nün yönetim kurulunda yer aldı. Blunt, Londra’nın güneybatısındaki Roehampton’daki Ibstock Place School’a gitti ve 16 yaşındayken, sahne sanatları programıyla tanınan özel bir altıncı sınıf koleji olan Dorking, Surrey yakınlarındaki Hurtwood House’a gitti. Orada bir ajans tarafından keşfedildi ve sözleşme imzaladı.

Kasım 2001’de Blunt, Peter Hall’un The Royal Family adlı oyununda ilk profesyonel filmine çıktı ve dench’in Fanny Cavendish’inin torunu Gwen rolünü oynadı. Performansıyla Blunt, Evening Standard tarafından “En İyi Yeni Oyuncu”seçildi. 2002’de Ulusal Tiyatro’da Nicholas Wright’ın Brixton’daki Vincent’ında Eugenie ve Chichester Festival Tiyatrosu’nda Indhu Rubasingham’ın Romeo ve Juliet yapımında Juliet karakterini canlandırdı.

2014’te Blunt, Hiroshi Sakurazaka tarafından yazılan Japon romanı All You Need Is Kill’in bir uyarlaması olan Edge of Tomorrow’da rol aldı. Blunt, bir halkla ilişkiler subayını dünya dışı varlıklara karşı eğitmekle görevli Özel Kuvvetler savaşçısı Çavuş Rita Vrataski’yi oynadı. Blunt rolü için üç ay eğitim aldı. Ağırlıklardan sprintlere, yogaya, hava teli çalışmasına ve jimnastik’e kadar birçok spor dalında eğitim aldı. Film ticari olarak 370.541.256 dolar hasılat elde etti ve olumlu eleştiriler aldı.

Blunt, Kanadalı şarkıcı Michael Bublé ile üç yıllık bir ilişki yaşadı. 2005’te Melbourne’daki Avustralya televizyonu Logie Ödülleri’nde sahne arkasında bir araya geldiler. Daha sonra 2008 yılında ayrılmadan önce Vancouver, British Columbia’da bir evi paylaştılar. Kasım 2008’de Blunt, Amerikalı aktör John Krasinski ile çıkmaya başladı. Ağustos 2009’da nişanlandılar ve 10 Temmuz 2010’da Como, İtalya’da evlendiler. New York’un Brooklyn Heights semtinde ikamet eden çift, biri 2014’te, diğeri 2016’da doğan iki kızı vardır. Ağustos 2015’te Blunt, ABD vatandaşı oldu.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın (Boyalı)

Boyu

171 Cm

Kilo

52 Kg

Vücut Ölçüleri

86-61-89 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu