Ünlü Bilgileri

BoA Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Kwon Bo-ah
Doğum Tarihi: 5 Kasım 1986
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Müzik Yapımcı & Aktris

BoA, 5 Kasım 1986 yılında Güney Kore’de dünyaya geldi. BoA, on bir yaşındayken ağabeyine SM Entertainment yetenek aramasına eşlik etti. Break-dansçı olarak seçmelere katılan erkek kardeşi olmasına rağmen, SM yetenek avcıları BoA’yı fark ettiler ve seçmelerle aynı gece ona bir sözleşme teklif ettiler. Ailesi başlangıçta BoA’nın eğlence işine girmek için okuldan ayrılması fikrine karşı çıktı ancak sonunda ağabeylerinin iknasına rıza göstererek kabul etti. BoA iki yıllık eğitim (vokal, dans, İngilizce ve Japonca derslerini içeren) aldı ve on üç yaşındayken ilk albüm kimliğini yayınladı; 25 Ağustos 2000’de Güney Kore’de Peace B. Albüm orta derecede başarılıydı; Güney Kore listelerinde İlk 10’a girdi ve yaklaşık 156.000 adet sattı.

Bu arada Koreli plak şirketi SM Entertainment, müzik kariyerini Japonya’da başlatmak için Japon plak şirketi Avex Trax ile anlaştı. Hazırlanmak için okulu bırakmak zorunda kaldı ve 2001’in başlarında BoA ilk mini albümü Don’t Start Now’ı yayımladı; yaklaşık 90.000 adet sattı. BoA, Japon müzik kariyerine Avex’in sahibi olduğu kulüp Velfarre’da şarkı söyleyerek başladı. İlk Japon albümü Listen to My Heart, 13 Mart 2002’de yayımlandı. Albüm, BoA’nın kariyerinde bir atılım oldu ve RIAJ sertifikalı bir milyon satıcı oldu ve Oricon’un üzerine giriş yaptı.

Listen to My Heart’ın yayımlanmasından bir ay sonra BoA, ikinci Kore stüdyo albümü No. 1’i yayımladı. Albüm yaklaşık 544.000 adet sattı ve Güney Kore’de yılın en çok satan dördüncü albümü oldu.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 160 Cm

Kilo

Kilosu: 53 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-58.5-81 cm

Burcu

Akrep

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu