Ünlü Bilgileri

Blake Lively Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Blake Ellender Brown
Doğum Tarihi: 25 Ağustos 1987
Meslek: Aktris

Blake Lively, Blake Ellender Brown olarak 25 Ağustos 1987’de Los Angeles, Kaliforniya’nın Tarzana semtinde doğdu. Annesi Elaine (kızlık soyadı McAlpin), yetenek avcısı olarak çalıştı ve babası Ernie Lively (né Ernest Wilson Brown, Jr.), bir aktördür. Lively adını büyükannesinin kardeşinin adından almıştır. Eric Lively adında bir ağabeyi, Lori Lively ve Robyn Lively adında iki üvey kız kardeşi ve Jason Lively adında bir üvey kardeşi vardır. Üvey kardeşleri annesinin önceki evliliğinden. Anne ve babası ve tüm kardeşleri eğlence sektöründe çalışmaktadır.

Çocukluğu boyunca ailesi onu bir bebek bakıcısıyla bırakmak istemedikleri için öğrettikleri oyunculuk derslerine götürdüler. Lively, anne ve babasının oyunculuk öğretmesini izlemenin öğrenmesine ve yaşlandıkça ve eğlence sektörüne girdikçe güven kazanmasına yardımcı olduğunu söyledi. Oyunculuk kariyerine 10 yaşında, Lively’nin babasının yönettiği 1998 yapımı Sandman filminde rol alarak başladı. Rolünü “küçük rol” olarak tanımlar. Başlangıçta oyunculukla pek ilgilenmedi ve Stanford Üniversitesi’ne gitmek istedi. Burbank Lisesi’nde sınıf başkanı, amigo kız ve şampiyonluk korosunun bir üyesiydi.

2005’te aynı adlı roman olan Gezgin Pantolon kardeşliği adlı romanın film uyarlamasında dört kadın başrol oyuncusundan biri olan Bridget olarak yer aldı. Lively’nin filmdeki performansı Teen Choice Ödülü’ne aday gösterildi. 2006’da Lively, Justin Long ile birlikte Accepted filminde rol aldı ve Lively korku filminde Simon Says’ın küçük rollerinde oynadı. Accepted eleştirmenler tarafından iyi karşılanmasa da, Lively’nin performansı hollywood life’tan bir ‘Atılım Ödülü’ aldı. Ekim 2013’te Lively, l’Oreal’in yeni yüzü seçildi ve ilk büyük makyaj kampanyasını başlattı. Lively, Michiel Huisman ve Harrison Ford’un karşısında ki The Age of Adaline (2015) filminde, neredeyse ölümcül bir kazadan sonra yaşlanmayı bırakan bir kadını canlandırdı. Lively, 2018’de Anna Kendrick ve Henry Golding ile birlikte gizemli gerilim filmi A Simple Favor’da başrolde yer aldı.

Dedikoducu Kız’ın başrol arkadaşı Penn Badgley ayrılmadan önce üç yıl boyunca lively çıktı. Lively, Ryan Reynolds ile ilk kez 2010’un başlarında Green Lantern filminin çekimleri sırasında tanıştı. Ekim 2011’de çıkmaya başladılar. Çift 9 Eylül 2012’de Mount Pleasant, Güney Carolina’daki Boone Hall Plantation’da evlendi. James (Aralık 2014), Inez (Eylül 2016) ve Betty (Ekim 2019) olmak üzere üç kızları vardır. Aile Pound Ridge, New York’ta yaşamaktadır.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Sarışın

Boyu

178 Cm

Kilo

60 Kg

Vücut Ölçüleri

89-63,5-91 Cm

Burcu

Başak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu