Ünlü Bilgileri

J Balvin Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: José Álvaro Osorio Balvín
Doğum Tarihi: 7 Mayıs 1985
Meslek: Şarkıcı & Söz Yazarı & Müzik Yapımcısı

J Balvin, 7 Mayıs 1985 yılında Kolombiya’da dünyaya geldi. Dünya çapında 35 milyondan fazla albüm (albüm ve single) satışıyla en çok satan Latin müzik sanatçılarından biridir. Balvin Medellín, Kolombiya’da doğdu. 17 yaşında İngilizce öğrenmek için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve oklahoma ve New York’ta yaşadı. Daha sonra Medellín’e döndü ve şehirdeki kulüplerde performans sergiledi.

Kariyeri boyunca Balvin, beş Billboard Latin Müzik Ödülü, dört Latin Grammy Ödülü, iki MTV Video Müzik Ödülü ve dört Latin Amerika Müzik Ödülü kazandı ve iki Grammy Ödülü adaylığı aldı.

2017’de BMI Latin Ödülleri, Latin müzik endüstrisindeki katkılarından dolayı onu Yılın Çağdaş Latin Şarkı Yazarı seçti ve Latin müziğinin dünya çapında yayılmasına yaptığı katkılardan dolayı Lo Nuestro Ödülleri tarafından verilen ilk Global Simge Ödülü’nü kazandı. Guinness Dünya Rekorları onu “ikinci nesil reggaetonun lideri” olarak kabul etti.

Haziran 2017’de J Balvin, Willy William’la birlikte “Mi Gente” single’ını çıkardı. 1 Ağustos 2017’de “Mi Gente”, Spotify’da Küresel İlk 50’ye girdi ve daha sonra YouTube’da bir milyar görüntülemeye ulaştı.

Göz Rengi

Koyu Kahverengi

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 170 Cm

Kilo

Kilosu: 71 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: Göğüs: 104 Cm, Bel: 86 Cm, Pazı: 38 Cm

Burç

Boğa Burcu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu