1. Ana Sayfa
  2. Ünlü Bilgileri

Belinda Peregrín Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Belinda Peregrín Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi
+ - 0

Tam Adı: Belinda Peregrín Schüll
Doğum Tarihi: 15 Ağustos 1989
Meslek: Şarkıcı & Aktris

Belinda Peregrín, 15 Ağustos 1989 yılında İspanya’da dünyaya geldi. Fransız-İspanyol anne Belinda Schüll Moreno ve İspanyol babası Ignacio Peregrín Gutiérrez’in kızları olarak dünyaya geldi. 1996 yılında Mexico City’de doğan Ignacio adında bir erkek kardeşi vardır. Babasının Avrupa’da birkaç fabrikası vardı. Belinda 4 yaşındayken aile mexico city’ye kalıcı olarak taşındı.

Çok erken yaşta Belinda şarkı söylemek, oyunculuk yapmak, senaryo yazmak ve ev videoları çekmek için inanılmaz bir yetenek gösterdi. 10 yaşında Televisa’nın Meksika’da yapımcılığını üstlendiği ilk pembe dizisi ¡Amigos x Siempre!’de rol aldı ve film müziklerini de seslendirdi. Hem şov hem de albüm Latin Amerika’da büyük başarılar elde etti. 2001’de Televisa’nın yapımcılığını üstlendiği Aventuras en el Tiempo adlı ikinci pembe dizisinde rol aldı. Dizi Meksika ve birçok Latin Amerika ülkesinde başarı elde etti. Dizi müziklerine katkıda bulundu. Cómplices Al Rescate’de ikizleri oynayarak tanındı. 160’ın üzerinde canlı gösteriyle birçok Latin Amerika ülkesinde oyuncu kadrosuyla turneye çıktılar. Dizi için iki film müziği kaydetti ve film müziklerinden birinde yaptığı çalışmalarla ilk Latin Grammy adaylığını aldı. Dizinin ikinci sezonuna katılmadı.

Kendi adını taşıyan ilk stüdyo albümü Belinda, 5 Ağustos 2003’te Sony BMG ve RCA Records tarafından Meksika’da piyasaya sürüldü. Albüm Meksika’da ve Latin Amerika’da büyük bir başarı elde etti ve dünya çapında yarım milyondan fazla kopya sattı. Albümün yapımcılığını Rudy Pérez, Graeme Pleeth, Mauri Stern ve Robin Barter üstlendi. 2005’in başlarında Meksikalı rock grubu Moderatto ile Timbiriche’nin “Muriendo Lento” adlı cover’ı ile işbirliği yaptı ve Meksika’da 1 numaraya kadar yükseldi ve ticari bir başarı elde etti.

Göz Rengi

Mavi

Saç Rengi

Açık Kahverengi

Boyu

Boyu: 167 Cm

Kilo

Kilosu: 55 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-58,5-86 Cm

Burcu

Aslan

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Yazar Hakkında

Yorum Yap