Ünlü Bilgileri

Benee Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu – Göz Rengi

Tam Adı: Stella Rose Bennett
Doğum Tarihi: 30 Ocak 2000
Meslek: Şarkıcı

Benee, 30 Ocak 2000 yılında Yeni Zelanda’da dünyaya geldi. Sekiz yaşından itibaren Benee lisede saksafon derslerine başlamadan önce ilkokulda gitar dersleri almaya başladı. Su topu sporuna öncelik vermek için müziği bıraktı. Benee daha sonra 17 yaşında müzik yazmak ve kaydetmekle ilgilenmeye başladı ve sutopu alanında kariyer yapmak istemediğine karar verdi.

Müzik kariyerine SoundCloud’a kapaklar göndererek başladı ve lisedeki son yılında kendi müziğini yapmaya başladı. Müziği, 2017 çıkış single’ı “Tough Guy” ve 2018 single’ı “Soaked” için birlikte çalıştığı Leisure grubunun yapımcısı ve üyesi Josh Fountain’ın dikkatini çekti. 28 Haziran 2019’da ilk EP’si Fire on Marzz’ı yayımladı ve daha sonra “telaffuz sorunları”, ve telif hakkı sorunları nedeniyle bir “e” ekledi. 2019’un başlarında, bu albümden önce Republic Records ile sözleşme imzalamıştı.

Daha sonra EP’si Stella & Steve 15 Kasım 2019’da yayımlandı. EP’de Gus Dapperton’ın yer aldığı “Supalonely” single’ı yer aldı ve daha sonra Mart 2020’de çevrimiçi video paylaşım platformu TikTok’ta çıkan şarkı eşliğinde viral bir dans yarışmasının ardından uluslararası başarı elde etti. Benee’nin Amerikalı şarkıcı Remi Wolf’un desteğiyle ilk kuzey Amerika turnesini COVID-19 salgını nedeniyle iptal etti. Haziran 2020’de ,”Supalonely” şarkısı 250 milyondan fazla izlendi ve Benee, The Tonight Show’da Gus Dapperton ile birlikte Jimmy Fallon’ın oynadığı ilk televizyon şovunda sahneye çıktı. The New Zealand Herald’a verdiği bir röportajda Benee disleksi olduğunu açıkladı.

Göz Rengi

Yeşil

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 165 Cm

Kilo

Kilosu: 54 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 84-58-86 Cm

Burcu

Kova

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!