Ünlü Bilgileri

Anne Hathaway Kimdir? – Vücut Ölçüleri – Boyu – Kilosu

Tam Adı: Anne Jacqueline Hathaway
Doğum Tarihi: 12 Kasım 1982
Meslek: Aktris

Anne Hathaway, 12 Kasım 1982 yılında ABD’de dünyaya geldi. Babası Gerald bir işçi avukatı, annesi Kate (kızlık soyadı McCauley), eski bir aktristir. Annesi İrlanda asıllı, babası ise İrlanda, Fransız, İngiliz ve Alman kökenlidir. İki erkek kardeşi vardır. Altı yaşındayken ailesi Millburn, New Jersey’deki Short Hills mahallesine taşındı. Altı yaşındayken, Hathaway annesinin Les Misérables’da Fantine rolünde performansını izlediğinde, o anda sahneye hayran kaldı, ama ailesi onun oyunculuk kariyerine başlamasına izin vermeye hevesli değildi. Daha sonra Kate, Hathaway ve kardeşlerini büyütmek için oyunculuğu bıraktı.

Hathaway, “gerçekten güçlü değerler” olarak gördüğü bir roma katolik olarak yetiştirildi ve çocukluğunda rahibe olmak istediğini, ancak oyunculuk onun için her zaman yüksek bir öncelik olduğunu belirtti. 15 yaşındayken, ağabeyi Michael’ın eşcinsel olduğunu öğrendikten sonra Katolik Kilisesi ile ilişkisi değişti. Ailesi kiliseden ayrılarak eşcinselliği kabul ettiği için Piskoposluk’a geçti, ancak kiliseyi de terk etti. Oyunculuk olmasaydı ya İngilizce öğretmeni ya da psikolog olacağını belirtti.

Her ikisi de 2001 Disney filmi olan The Princess Diaries ve macera draması The Other Side of Heaven, baş rollerde Hathaway’e yer verdi. The Princess Diaries’in başarısı sayesinde People dergisi Hathaway’i 2001’in çığır açan yıldızlarından biri seçti.

Hathaway, aktör ve işadamı Adam Shulman ile 29 Eylül 2012’de California, Big Sur’da geleneksel bir Yahudi töreninde evlendi. 24 Mart 2016’da ilk oğulları Jonathan Rosebanks Shulman’ı dünyaya getirdi. O yıl Hathaway, Manhattan’da Shulman ve çocukları ile birlikte yaşadığı bir mahalle olan Yukarı Batı Yakası’nda 2,55 milyon dolar değerinde bir daire satın aldı. Hathaway ve Shulman düğün fotoğraflarını sattılar ve karlarını eşcinsel evlilik savunuculuğu grubu Freedom to Marry’e bağışladılar. Temmuz 2019’da Hathaway, sosyal medya aracılığıyla ikinci çocuklarını beklediklerini duyurdu ve hamile kalma ve kısırlıkla ilgili mücadelelerinden bahsetti. Kasım 2019’da ikinci oğulları Jack Shulman’ı dünyaya getirdi.

Göz Rengi

Ela

Saç Rengi

Koyu Kahverengi

Boyu

Boyu: 173 cm

Kilo

Kilosu: 54 Kg

Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-63.5-89 Cm

Burcu

Akrep

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu